Strony

niedziela, 2 stycznia 2022

Zrobione z Mamą - STYCZEŃ 2022 r.

 Serdecznie witamy Was w Nowym Roku! 
Tradycyjnie w Klubie Twórczych Mam początek miesiąca to wyzwanie z cyklu "Zrobione z Mamą" do którego zapraszamy wszystkie Wasze pociechy, niezależnie czy są to Wasze dzieci, siostrzeńcy, wnuki lub po prostu zaprzyjaźnione dzieciaczki, z którymi tworzycie.

Chciałybyśmy, aby w tym cyklu, osoba, która wygrała przedostatnie wyzwanie inspirowała wraz z nami - oczywiście jest to całkiem dobrowolne.

Nie zmieniają się zasady cyklu, my podpowiadamy temat ale jak dotąd możecie zgłaszać dowolne prace dzieci i te które robicie wspólnie. 
W tym miesiącu proponujemy temat: "GRAM W KOLORY".

Oto inspiracje naszej gościnnej projektantki Agnieszki i jej córeczki Oli:
W grudniu powstało u nas wiele ciekawych prac - wszystkie w klimacie świątecznym. Między innymi robiyłsmy gliniane zawieszki na choinkę, które ozdabiałyśmy techniką decoupage.Powstały też sznurkowe bombki, ozdabiane filcem - wizerunkami postaci z bajek.

A oto inspiracje dzieciaków z naszego zespołu.

Prace starszego syna kartoflanej:

Rysunki, na których próbował stworzyć wrażenie przestrzeni.
Pług śnieżny z kartonu:

Krzyś, syn ZosiaSadosi zrobił z pomocą mamy Lapbooka, czyli książkę na kolanie zamkniętą w pudełku po butach. Znajdują się tam najważniejsze informacje z przeczytanej lektury.

Lidka (7lat) córka Diars dostała pod choinkę wielki zestaw mazaków, którymi wykonała kolorowe bukiety w kartonowych rożkach, które posłużą jako laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, a tutorial jak je wykonać znajdziecie tutaj klikOzdobiła też lniany worek, który został opakowaniem na ulubione flamastry:W ramach zdrowej, pełnej witamin kolacji Lidia przygotowała wraz z bratem Bartkiem (3l.) kolorowe kanapki dla całej rodziny:


Dzieciaki tynki też podziałały z kolorami...
Najmłodsza "artystka" (3l.) tworzy swoje dzieła nawet na prześcieradle:


Tuż przed Świętami, starsze dzieciaki tradycyjnie udekorowały swoje piernikowe chatki:Zosia wprawia się kulinarnie, przygotowując pod okiem mamy np. pancakes:I lubiana przez wszystkich zabawa plasteliną:
Z kreatywnych prezentów pod choinką Zosia znalazła między innymi arkusze kolorowego filcu i pistolet z klejem ma gorąco... zaczęła tworzyć od razu:


Lili od JB również lubi tworzyć kolorowo. Zrobiła kubek dla swojej wychowawczyni z kwiatami z glinki:


Dłuuuuuuuugi łańcuch choinkowy:


mikołajki-zawieszki z wełny na prezenty:Oczywiście były też rysunki, bo Lili bez rysowania żyć nie może :)A pewnego, jednorożcowego wieczoru zrobiła portret jednorożca na kanapce. Oczy i nos z ziarenek pomidorka koktajlowego urzekły wszystkich domowników:Serdecznie zapraszamy Was i Wasze pociechy do wzięcia udziału w zabawie. Dla chętnych banerek:
Nagrodą jest książeczka niespodzianka ufundowana przez wydawnictwo Nowa Era.


Zespół KTM
4 komentarze:

 1. Swietne prace ! Ale kwiatowe laurki mnie urzekły , zaraz zerknę jak je zrobic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agatko już się nie mogę doczekać Waszych interpretacji!

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Thanks for blogging to share this great blog for me to find out.
  ភ្នាល់បាល់​ អនឡាញ

  OdpowiedzUsuń