Strony

środa, 4 stycznia 2023

Zainspiruj się - "Czekoladowe kulki"

 Witajcie! Niedawno otrzymałyśmy od Wydawnictwa Literackiego do recenzji, a właściwie do przetestowania książkę pt. "Czekoladowe kulki". Jej autorka to szwedzka cukierniczka Mia Ohrn, która  stworzyła prawdziwą kopalnię wiedzy na temat jednej z najprostszych słodkich przekąsek, którą można przyrządzić w zaledwie kilka minut.

Już sama okładka książki sprawiła, że od razu chciało się po nią sięgnąć. A po otwarciu wciągnęła nas jak magnes! Ta książka to magia! Przyciąga nie tylko przepięknymi fotografiami, ale przede wszystkim banalnie prostymi w przygotowaniu przepisami. 

Znajdziecie w niej ponad 30 różnych receptur na czekoladowe kulki, począwszy od tych z przepisu podstawowego, a skończywszy na tych bardziej wytrawnych z herbatą matcha, nasionami konopii czy bekonem.

To także świetna propozycja do spędzenia czasu z dziećmi, bo samodzielne przygotowywanie kulek daje wiele frajdy starszakom, a mieszanie składników i formowanie gotowej masy jest doskonałą zabawą sensoryczną dla najmłodszych. 

Diars w przygotowaniu czekoladowych kulek pomagał 4 letni Bartuś, który z wielkim zaangażowaniem łączył składniki potrzebne do przygotowania kulek podstawowych i piernikowych. Te drugie obtoczone w słodkim kakao skradły podniebienia wszystkich domowników. 


W kuchni ZosiSadosi tym razem szefem był 9,5 letni Krzyś, który samodzielnie wykonał kulki oreo oraz pomagał mamie w zrobieniu tych z przepisu podstawowego. Ze swojego zadania wywiązał się na 6!

Czujecie się zainspirowane do działania z dziećmi? Mamy nadzieję, że tak! Dzieciaki na pewno Wam nie odpuszczą, gdy dojrzą tę książkę w domu!

Również specjaliści od zdrowego odżywiania po użyciu odpowiednich składników znajdą w niej coś dla siebie. Natomiast wielbiciele kawy mogą już zacierać ręce na myśl o tym deserze, gdyż kulki mocy często biorą swoje niezwykłe właściwości z dodatku tego składnika.

Podsumowując, polecamy Wam "Czekoladowe kulki" nie tylko do własnych zasobów bibliotecznych, ale też jako fajny pomysł na prezent np. na zbliżający się Dzień Babci.

Wydawnictwu Literackiemu klik dziękujemy za przesłanie nam tej ciekawej pozycji do recenzji.

Pozdrawiamy i życzymy Smacznego!

Diars i ZosiaSadosia z synkami


3 komentarze: