piątek, 19 stycznia 2018

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą- eksperyment z wodą

Witajcie!

Dziś propozycja zabawy w domu, gdy aura za oknami nie sprzyja zabawom na dworze. Będziemy bawili się wodą. Większość dzieci to lubi!

Wystarczy rurka lub kawałek ogrodowego węża, zlewozmywak i wiaderko.
Do zlewozmywaka wlewamy wodę, wkładamy do niego rurkę. Teraz dziecko powinno pociągnąć buzią wodę, a następnie umieścić rurkę w wiaderku. Co się stanie?


Woda czarodziejskim sposobem spłynie z rurki do wiaderka!Dlaczego tak się dzieje? Tu można zaspokoić ciekawość kilkulatków i opowiedzieć np. o naczyniach połączonych. Większe dzieci w przystępny sposób poznają prawa fizyki.


Stad można pójść dalej i opowiedzieć o znaczeniu wody dla środowiska i ludzi. Polecam wam min. te oto lektury:Pozdrawiam i życzę udanych eksperymentów z wodą ;)

3 komentarze:

 1. Super pomysł tylko ja mam czwórkę która by chciała kazdy swoj wężyk hehe ale by było fajne picie tej wody...Zosia byłaby zachwycona :) edukacja przez zabawę, to lubie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, super pomysł, moja Zuzanka i Nikoś jeszcze za malutcy są, jedno nie miało by pojęcia co z tą rurką zrobić, a drugie piło by z tej rurki XD i ochlapało całe mieszkanie. Na razie zabawa z wodą to kąpiel, jej kuchnia zabawkowka która ma kran i zlew z obiegiem wody, oraz kąpanie lal i koników w misce czy też w baseniku latem.

  OdpowiedzUsuń
 3. This blog is awesome and very informative keep Sharing this type of blog.

  หนังฟรี

  OdpowiedzUsuń