niedziela, 22 kwietnia 2018

Wybierz grę dla Swojego Dziecka - Kraina Lodów

Stawiając pierwsze kroki w stronę lata, wybieramy kolejną grę dla naszych dzieci, 
a skoro każde z Nich wprost uwielbia lody, Kraina Lodów firmy Rebel zapewne je ucieszy :)


W zestawie do gry znajdziecie:
-16 uroczych foremek do lodów (cztery różne kolory, po cztery sztuki każdego koloru), 
-12 kolorowych kulek - lodowych gałek (trzy kolory, po cztery sztuki każdego koloru),
-54 karty do gry, które ilustrują zamówienia na lody,
-czytelną instrukcję gry.
Kolorowa szata graficzna i akcesoria zachęcają i zwiastują dobrą zabawę.


Cała zabawa polega na realizacji zamówień wg ilustracji na kartach do gry w jak najkrótszym czasie. Wygrywa ten uczestnik, który najszybciej zrealizuje zamówienie, zachowując jednocześnie wszelkie zasady prawidłowej obsługi klienta, a więc nie dotykając rączkami kulek.


Aby rozpocząć grę, trzeba przetasować karty z zamówieniami i ułożyć je na stole ilustracjami do dołu (przetestowaliśmy ułożenie kart jedna na drugiej w słupku i rozkładając je po całym stole - oba ułożenia sprawdziły się, ale przy pierwszym dzieciaki tak długo nie zastanawiały się nad wyborem). Należy również przygotować odpowiednio nasze foremki i gałki, tj. każdy uczestnik zabawy musi otrzymać cztery foremki (każda w innym kolorze) i trzy lodowe gałki (również każda w innym kolorze) i ustawić je w poniżej przedstawiony sposób :)


Po realizacji każdego zamówienia można wrócić do powyższego ustawienia, bądź kontynuować grę z ustawieniem z poprzedniego zamówienia.
 Gra rozpoczyna się, kiedy pierwsza osoba wybierze kartę z ilustracją  zamówienia i położy ją w widocznym dla wszystkich miejscu. Zaczyna się wtedy wyścig po tytuł mistrza lodziarni, który logicznie zaplanuje kolejność przekładania poszczególnych kolorów kulek pomiędzy foremkami tak, aby uzyskać docelowy układ gałek z zamówienia.
A wszystko to oczywiście trzeba osiągnąć sprawnie i bezbłędnie!

Podzielę się z Wami przykładem zamówienia:


Aby  zrealizować ten układ musimy przewidzieć kolejne ruchy:
1. różową gałkę przełożyć do niebieskiej foremki,


2. zieloną gałkę przełożyć do różowej foremki, która teraz już jest pusta,


3. teraz już tylko musimy bezbłędnie ustawić nasze lody, tj. niebieską foremkę z różową gałką ustawić odwrotnie na zielonej foremce, a na tym ustawić różową foremkę z zieloną gałką, a po boku i lekko z tyłu postawić ostatnią, żółtą foremkę z żółtą gałką.

 
Gotowe!
Chciałoby się powiedzieć smacznego :)

Zdecydowanym plusem gry jest nauka logicznego myślenia, planowania, ale i też możliwość gry praktycznie wszędzie, gdzie tylko możemy rozstawić nasze akcesoria. Urozmaicić możemy letnie wycieczki, pikniki i nie tylko. 'Kraina Lodów' mimo, że została dedykowana dla dzieci powyżej 6 roku życia, zadowoli również ich młodsze rodzeństwo. Nasza pięcioletnia Dominika jest zachwycona tak, jak i ośmioletni Mikołaj, oczywiście wraz z nami uczestniczy w zabawie i radzi sobie zaskakująco dobrze, choć traktujemy ją nieco ulgowo.

Dlatego zachęcam do gry, nasza od wstępu spotkała się z bardzo dużym entuzjazmem dzieci, rozpakowywały ją w akompaniamencie radosnych okrzyków, na poczekaniu nadały kolorowym gałeczkom wymyślne smaki. Z chęcią systematycznie do niej wracają, a kiedy nie patrzę,  podbierają akcesoria z pudełka i po prostu bawią się w lodziarnię :)

To już druga recenzja gry firmy Rebel, z pierwszą możecie się zaponać TUTAJ.
Obie są zdecydowanie warte polecenia.

Przypominamy również o aktualnie trwających wyzwaniach i zapraszamy Was do wspólnej zabawy
 - linki na pasku bocznym.


Pozdrawiam serdecznie!
Lola

4 komentarze:

  1. Świetna gra dla każdego przedszkolaka, ale jak czytam to nie tylko 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak mi się ta gra spodobała, że ją kupiłam i jest naprawdę świetna, a moje dziecko bawi się cudownie!

    OdpowiedzUsuń