poniedziałek, 20 maja 2019

Dzień Mamy...

Niedługo nasze święto. Święto Mam.
Dzisiejszy wpis to taka przypominajka, że ten miły dla nas dzień tuż tuż.
Nasze dzieciaki mają wielką frajdę, gdy mogą coś nam podarować, coś zrobić od serca...
Zachwyćcie się tym co przygotują dla Was Wasze pociechy. Doceńcie ich wysiłek, pomysł i włożone w pracę serce. To będzie dla nich niezwykle ważne, zobaczycie w ich oczach radość, że udało im się nas/Was uszczęśliwić...

Synowie karto_flanej, zdolni zapewne po niej samej, robią urocze karteczki:

Zrobili też świecznik-osłonkę na tea-lighta:

Córka tynki przynosi bukieciki z łąkowo-ogrodowych kwiatów:Bywają też "nieoczywiste" niespodzianki jak tort z piasku zrobiony przez synka tynki, albo liściki:Mamy dla Was też garść pomysłów książkowych w klimacie "około -mamowym"...wspólne czytanie ma tyle zalet!


Super M to opowieść o tym jakie my jako mamy posiadamy "supermoce"...tym samym stajemy się w oczach dzieci superbohaterami...
W zbiorze opowiadań- "Kocham Cię mamo" trafimy na spostrzeżenie, że dziecko ma swoich kolegów w szkole, na podwórku etc.a mamę ma tylko jedną, dlatego ważne byśmy zamiast koleżanką były dla dziecka przede wszystkim MAMĄ :)
Z kolei "Moja mama" to książeczka w stylu "na dobranoc", dialog dziecka z mamą...dziecko wyobrażą sobie jakich kolorów użyje by pomalować mamę i co z niej wtedy powstanie :)Bardzo sympatyczna pozycja, która wydawać by się mogło, że to takie nic, ale w maluchach rozbudza wyobraźnię...

I zbiór wierszy, które potrafią wzruszyć, do tego piękne ilustracje...O Mamie superbohaterce pisała Joanna Papuzińska w książce "Nasza mama czarodziejka". Pamiętacie historie o Mamie, która naprawiła księżyc, wyhodowała potwora i naprawiła statek przed burzą? Bo każda Mama ma supermoce :))


Z serii "powrót do przeszłości" proponujemy Wam również zbiór popularnych opowiadań, które dostępne były w książeczkach z serii Poczytaj mi Mamo, oraz występujący pod tym samym tytułem zbiór bajek zagranicznych autorów (wśród, których znajdziecie również klasyki):


(wersja tynki)


(i trochę bardziej "wyczytany" egzemplarz Ani)

To zbiór wesołych opowiadań, bardzo często z morałem, opatrzony wesołymi ilustracjami. Jak widzicie można wybierać długość bajki ... chociaż nawet te dziesięciominutowe czyta się ekspresowo.

Piękne są opowiadania ks. Jana Twardowskiego. W cyklu "Dziecięcym piórem" znajdziecie historie, historyjki, wiersze na każdą okazję. Ksiądz Twardowski niezwykle celnie opisuje rzeczywistość w taki sposób, który zrozumie dziecko a dorosłego poruszy.A do wspólnego czytania z nastoletnią córką Ania poleca "O matko i cóko!" czyli o budowaniu wyjątkowych relacji miedzy matką i córką, także o okresie dojrzewania i wchodzenia w dorosłość. 
Fajnie jest mieć nastoletnią córkę :)) można nie tylko przy okazji Dnia Matki się powygłupiać ...nosić takie same bransoletki (które zrobiła dla nas Etoile)albo wypić razem kawę.I jeszcze taka myśl na koniec...czasem nieba dziecku chcemy przychylić, naginamy czasoprzestrzeń, wrzucamy w kąt gdzieś nasze zmęczenie, robimy absolutnie wszystko, by w 100% oddać dziecku co mamy najlepsze....nie zapominajcie, że dziecko powinno też widzieć Wasze słabości, Wasze zmęczenie, to jak radzicie sobie z problemami...musi zobaczyć w Was człowieka, takiego zwyczajnego... bo poza tym od dawna już w Was widzi superbohatera ;)
Pięknego całego tygodnia drogie Mamy...aby każdy dzień przy Waszych pociechach był dla Was Dniem Matki :)

Zespół KTM

P.S. Może zainspirują Was też nasze ubiegłoroczne posty o tym pięknym święcie:

http://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2018/05/dzien-matki-inspiracje.html
http://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2018/05/dzien-mamy-inspiracje.html


2 komentarze: