piątek, 30 września 2016

Wyzwanie gościnnej projektantki- Smacznego

Witajcie, po letniej przerwie powracamy z wyzwaniami gościnnych projektantek. Dziś mamy przyjemność goscić Anię, znaną, jako Angi, która wygrała nasze Letnie Wyzwanie Scrapowe.A teraz kilka słów od Ani.


Cześć,
Jest mi niezmiernie miło, że mogę gościć w tak twórczym miejscu.
Mam na imię Ania, natomiast w wirtualnym świecie istnieję jako Angi i prowadzę bloga www.angi-style.pl oraz stronę https://www.facebook.com/AngiStyleblog/. Jestem żoną oraz mamą Małej Mi. Pracuję zawodowo za biurkiem urzędniczym. Po pracy oddaję swój czas Małej Mi i domu natomiast wieczorami zasiadam do mojego twórczego biurka oddając się rękodziełu.
Uwielbiam tworzyć na wielu płaszczyznach, choć niewątpliwie tworzenie z papieru jest na pierwszym miejscu. Najbardziej lubię wykonywać kartki spersonalizowane, przygotowane specjalnie pod daną osobę, jej charakter czy zainteresowania. Nie wyobrażam sobie tworzenia bez zabawnych kartek z tzw. "jajem", gdzie często wykorzystuję własnoręcznie stworzone obrazki.
Moją drugą pasją są różnego rodzaju dekoracje do domu takie jak wieńce, stroiki, lampiony, świeczniki, drzewka, ozdoby do pokoju dziecięcego i wiele innych. Żałuję, że doba ma tylko 24h, bo codziennie pojawia się w mojej głowie nowy pomysł na stworzenie czegoś kreatywnego. Pomysły te skrzętnie zapisuję z myślą .... kiedyś :)
Chciałabym zaproponować wam temat dzisiejszego wyzwania:
SMACZNEGO!
Stwórzcie dowolną pracę z motywem czegoś do jedzenia/picia, bądź też ... wykorzystując  prawdziwe jadalne materiały ;)
Przy okazji zapraszam was to przeglądu moich prac w tym temacie, abyście zobaczyły jak szeroki jest to temat:

Stworzyłam także, specjalnie na to wyzwanie, tag ze słodką babeczka i napisem "SMACZNEGO", który z powodzeniem może stanowić dodatek do jakiegoś słodkiego prezenciku.


Powyższy tak, razem z kilkoma przydasiami, będzie stanowił nagrodę dla zwycięzcy wyzwania, na które was serdecznie zapraszam.
Dziękuje bardzo ekipie z Klubu Twórczych Mam za zaproszenie i pozdrawiam serdecznie.

My również dziękujemy Aniu.

Zapraszamy zatem do udziału, a tu banerek wyzwania.
Zasady naszych wyzwań znajdziecie tutaj: Zasady wyzwań.

Powodzenia!

piątek, 23 września 2016

Podróże małe i DUŻE - Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Dziś, na powitanie jesieni proponujemy Wam wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Prognozy mówią, że weekend w okolicach Gniezna i Żnina będzie pogodny, więc jeśli nie macie planów to może warto wybrać się do Biskupina? Tym bardziej że trwa XXII Festyn Arecheologiczny, podczas którego króluje moda :) Warto dodać, że chodzi o modę naszych przodków, tych z epoki kamienia i tych dużo młodszych :)


Biskupin znany jest przede wszystkim z Osiedla Obronnego Ludności Kultury Łużyckiej oraz Wioski Neolitycznej Epoki Kamienia. Co prawda to co oglądamy, to rekonstrukcje, niemniej są one wykonane na podstawie wciąż prowadzonych badań archeologicznych, na tyle wiernie na ile pozwalają liczne źródła. W czasie festynu w odtworzonych chatach można zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie, ulepić garnek, pomalować porcelanę czy zrobić korale.Badania archeologiczne odkryły, że w tym miejscu, również w późniejszych czasach rozwijało się osadnictwo, istniała m.in. odtworzona wioska wczesnopiastowska, zamieszkiwana przez ludność rzemieślniczą. I tutaj w czasie festynu można spotkać tkające panie, mincerza, kowala i dawnych rzemieślników odtwarzających życie dawnych mieszkańców.
Warto również obejrzeć Zagrodę Wisza, która była elementem scenografii filmu Stara Baśń. Kiedy Słońce było bogiem Jerzego Hoffmanna. Tu również w czasie festynu spotkamy dawnych rzemieślników i zaopatrzymy się w pamiątki :)Festyn w Biskupinie to również odtworzenie ceremonii przyjęcia chrztu św. przez Mieszka I, walki rycerzy - z humorem :) i to o czym wspomniałam na początku pokazy mody od czasów kamienia do czasów nowożytnych, z różnych zakątków świata.


Jeśli interesuje Was program imprezy zajrzyjcie tutaj - ja gorąco Wam polecam, bo to super spędzony czas zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Ania
poniedziałek, 19 września 2016

Podsumowanie wyzwania kolorystycznego #15

Witajcie!

Cieszymy się, że dość licznie wzięłyście udział w naszym sierpniowym wyzwaniu kolorystycznym.
Tym razem zmierzyłyście się z tą paletą kolorystyczną:
Oto Wasze piękne prace:

Eliza Art:


Pracownia IKart:Adzik tworzy:Pracownia Crafty Cat:Akrimdolls:Pracownia Crafty Cat:Sarenka:


Mafalda & Mouse:


Po burzliwej dyskusji wyzwanie wygrywa ... Adrianna z bloga Adzik tworzy i jej piękna torba :))Serdecznie gratulujemy! Banerek dla Ciebie :))


A Was zapraszamy do naszych trwających wyzwań:


"Zrobione z Mamą" - Witaj szkoło! Witaj przedszkole!
Pozdrawiamy serdecznie


czwartek, 15 września 2016

Podsumowanie Letniego wyzwania scrapowego

Witajcie! Lato już prawie za nami.
Letnie wyzwanie scrapowe też już się skończyło.
Pora poznać Wasze prace i zwycięzcę.3. sajcia

5. Etoile


6. Anika
11. EtoileWybór był ciężki, ale postanowiłyśmy przyznać nagrodę dla Angi, za Jej uroczą karteczkę.

Gratulujemy! Otrzymujesz całą kolekcję wycinanek od sponsora WYCINANKA.NET<KLIK>
Prosimy Angi o kontakt na adres klubtworczychmam@gmail.com