środa, 31 października 2018

Akcja Prezent pod choinkę

Jak co roku od kiedy tylko pamiętam Centrum Misji i Ewangelizacij Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego  w RP z Dzięgielowa organizuje wspaniałą akcję Prezent pod choinkę. Już jako dziecko przygotowywałam z mamą prezent dla jakiegoś dziecka z Ukrainy, Białorusi czy Rumuni. Może pamiętacie czasy, kiedy dostawaliście paczkę od wujka z Niemiec???? Okrzykom radości, piskom i głośnym śmiechom nie było końca tym bardziej, że paczki były bardzo bogate i zawierały rzeczy, które ciężko było kupić w Polsce. Taka paczka to także dowód na to, że na świecie istnieją dobrzy ludzie, którzy żyją lepiej, ale potrafią podzielić się z innymi biedniejszymi ludźmi. 

Takie info możemy znaleźć na stronie internetowej akcji TU
 "Prezent pod choinkę 2017 był już 17. edycją ogólnopolskiej akcji charytatywnej w Polsce. Dzięki Wam udało nam się zebrać 5 812 prezentów! To rekord w historii tej akcji!
2681 paczek zawieźliśmy na Ukrainę, 2075 do Rumunii, 726 na Białoruś, a 330 do Bułgarii, gdzie otrzymały je dzieci przebywających tam uchodźców z Syrii i Palestyny.
Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy je przygotowali oraz wolontariuszom za pomoc w koordynacji akcji i przygotowaniu paczek do transportu."

Na stronie można znaleźć informacje jakich rozmiarów przygotować paczkę, co może się w niej znaleźć. Na pewno miłym prezentem będą przybory higieniczne (szampon, pasta do zębów, szczoteczka, gąbka), artykuły szkolne i papiernicze ( w niewielkich cenach zaopatrzycie się w fajne rzeczy w popularnym Pepco), gry, puzzle, układanki, spinki do włosów, zabawki i to co tygryski lubią najbardziej- słodycze. 
Pamiętajcie, że prezenty muszą znaleźć się u koordynatorów do 11 listopada. Można też wysłać gotową paczkę na adres z Dzięgielowa albo wpłacić na konto bankowe odpowiednią kwotę, a wtedy organizatorzy akcji sami przygotowują taką paczkę. 


Moje córeczki wczoraj same przygotowały paczkę. Wybrały, że paczka będzie dla dziewczynki w wieku 6-8 lat i taką informację zamieściłyśmy na pudełku. 

Najpierw ozdobiłyśmy pudełko po butach o wymiarach ok.30*20*10 . Następnie włożyłyśmy do środka prezenty: plecak z emotką, zestaw do uszycia małej torebki z filcu, kredki, ołówki, kolorowe karteczki, zeszyt, wycinanki, notesik, balony, opaskę do włosów, małe zabawki (które dziewczynki odstąpiły ze swojej kolekcji), rajstopki, majtki i słodycze.

Mam nadzieję, że nasz prezent sprawi wiele radości jakieś małej dziewczynce. 


Chciałabym jeszcze nadmienić o kolejnej wspaniałej akcji, której koordynatorką jest dziewczyna, która często bierze udział w naszych wyzwaniach - mowa tutaj o Lady Veronique Savage.     
Synek jej koleżanki z dnia na dzień przestał widzieć, okazało się, że zachorował na glejaka. Weronika prosi o zrobienie kartki ze słowami otuchy dla mamy chłopczyka. A może ktoś z Was da radę dołożyć kredki, jakieś pampersy albo książeczkę dotykową?? 
Pamiętajcie, że dobro wraca, a Wasz nawet najmniejszy gest może dla innych znaczyć bardzo wiele.
Pozdrawiam serdecznie, 
Monika.

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą- zabawy z pianką do golenia

Może nasza zabawa nie jest zbyt czysta, ale za to dziewczynki bawiły się w spokoju gdzieś ok. 2 godzin. Ja w tym czasie zdążyłam zrobić im ciepłą kolację, poprasować i posprzątać, a do tego wypić w spokoju ciepłą kawę.
Jedyne czego potrzebujecie do waszej zabawy to pianka do golenia i kolorowe barwniki spożywcze. Pamiętajcie tylko o zabezpieczeniu podłogi, żeby nie było potem więcej szkody i sprzątania niż zabawy.
Maja i Lilka na arkuszach aluminiowej folii wyciskały w pasach piankę do golenia. Następnie dodawały do niej kolorowe barwniki spożywcze, a za pomocą wykałaczek i pędzelków tworzyły kolorowe obrazki.
Maja odciskając zwykłą kartkę z bloku stworzyła swoją własną papeterię, która po wysuszeniu wyglądała naprawdę ładnie. Napisała na niej list do chorej koleżanki ze swojej klasy.
Kto z Was bawił się kiedyś z dziećmi pianką do golenia???/
Chciałabym Wam przypomnieć, że kiedyś tynka wraz ze swoimi maluchami robiła deszczowe chmurki, na które nam wczoraj niestety brakło pianki. Jeśli macie ochotę przeczytać o tym odsyłam Was do tego posta <KLIK>

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam Was ze swoimi pociechami do piankowej zabawy ;-)
Monika.

wtorek, 30 października 2018

Wyzwanie Gościnnej Projektantki - Liftingujemy Kartkę

Witajcie! Chciałybyśmy przedstawić Wam dziś kolejną wspaniałą osóbkę - Asię, która została naszą Gościnną Projektantką:) A oto, co napisała o sobie i swoich pracach:
  

Mam na imię Asia i jestem mamą rocznej córeczki Lili oraz „mamą” dwóch psiaków- Mańka i Charliego. W internecie można mnie znaleźć pod hasłem „łapkodzieło” – nazwa związana z moimi psiakami:).
Rękodziełem zajmuję się od 2012 roku – taka data widnieje przy zdjęciu mojej pierwszej kartki, ale tak naprawdę moja twórcza 
przygoda nabrała tempa jak w moim życiu pojawiła się córka.
W zależności od nastroju, tematu lub osoby dla której coś tworzę robię: kartki, albumy, prace na blejtramie, ozdabiam drewniane dekoracje, szkatułki. Rękodzieło jest dla mnie odskocznią, tworzę dla przyjemności swojej i osób obdarowywanych.

Oto przykłady moich kilku prac:
Kartki:Mixmedia:Więcej moich prac możecie zobaczyć na blogu lub FB.Będzie mi bardzo miło 
jak mnie odwiedzicie i napiszecie kilka słów:)
Co roku bawię się w lift mojej najgorszej kartki. Ciągle trzymam ją pod ręką 
aby pokazać wątpiącym, ile w rękodziele można zmienić i że nie warto się poddawać. Lifting pracy będzie tematem mojego wyzwania. Poszukajcie zdjęcia pracy z której nie jesteście zadowoleni (lub wiecie, że możecie zrobić coś lepiej ale nigdy nie mieliście na to czasu) i na jej podstawie zróbcie nową, 
lepszą wersję. Jeśli nie chcecie pokazać tej słabszej pracy publicznie, to proszę wyślijcie do mnie na maila:), nikomu jej nie pokażę. 


Nagroda składa się z dwóch części: widoczny na zdjęciu powyżej zestaw przydasi + mała niespodzianka oraz nagroda przyznana przez Craft o’Clock – kolekcja wybrana przez zwycięzca wyzwania (w ramach wygranej są zarówno papiery
 jak i dodatki, kolekcje możecie podejrzeć tutaj). 
Nagrodę wysyłam tylko na terenie Polski.

Pozdrawiam serdecznie,
Asia


Serdecznie zapraszamy do udziału w wyzwaniu, a dla chętnych banerek:


a tutaj zasady naszych wyzwań.
Pozdrawiamy,
Zespół KTM


poniedziałek, 29 października 2018

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą - Polska geograficznie, przyrodniczo i turystycznie

Mojego ośmiolatka czasami ciężko jest czymś zająć, najbardziej jednak interesują go ciekawostki, więc tym razem wzięliśmy na "tapetę" Polskę i stworzyliśmy pewnego rodzaju katalog. Inspirowaliśmy się przy tym poniższymi książkami:
 


 Jak każdy z nas wie, Polska leży w Europie:


Dlatego też stworzyliśmy mapę konturową Europy, zaznaczając przy tym nasz kraj barwami narodowymi:


Następnie Adaś nakreślił kontur, zaznaczył góry, niziny i wyżyny. Narysował najważniejsze rzeki, zaznaczył też stolice - byłe i obecną, a także najbardziej wysunięte punkty naszego państwa.

Zainteresował nasz też podział na województwa:

Poszukaliśmy informacji o formach ochrony przyrody i spróbowaliśmy dopasować ich symbole do odpowiedniego parku narodowego:
Później sprawa jeszcze ciekawsza czyli kolorowe ptaki żyjące w Polsce i zwierzęta pod ochroną. Z racji tego, że Adaś strasznie kocha liczby przy każdym ptaku dopisaliśmy ich średnią długość i wagę:

Zagraliśmy też w memory :)

Zobaczyliśmy dokąd odlatują bociany:

a także jak inne ptaki odlatują na zimę, a jakie przylatują:

zainteresował nas temat budowy gniazd:

Przyszła pora na zwierzęta:
Ostatnim przystankiem są atrakcje turystyczne i zabytki. Choć warto zainteresować się tym tematem w skali całej Polski, my skupiliśmy się tylko na Wielkopolsce:

Warto by poznać przynajmniej kilka ciekawostek na ich temat:
- W Pałacu w Śmiełowie, przez jakiś czas mieszkał Adam Mickiewicz,w pobliskim parku posadził drzewko, które po dzień dzisiejszy otaczane jest czcią. Obecnie mieści się tam muzeum poety.
- W Dworku w Manieczkach mieszkał i zmarł Józef Wybicki, który napisał słowa hymnu polskiego - Mazurka Dąbrowskiego.
- Wieża Ciśnień w Śremie jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w kraju.
- Jeśli ktoś szuka dreszczyku emocji zapraszamy do Kórnika gdzie według legend można spotkać Białą Damę.
- W Rogalinie rosną "dęby rogalińskie" największe w Europie skupisko dębów, najsłynniejsze z nich to Lech, Czech i Rus ich życie szacowane jest na 700 lat. 
- O Zamku w Gołuchowie pisaliśmy TUTAJ.

pozdrawiamy 
Adaś i Etoile