poniedziałek, 16 września 2013

Krok po kroku - jak zrobić grę dla dzieci a'la MEMORY?

Pamiętacie grę "Memory"? Karty z różnymi rysunkami? Trzeba było dobierać je do pary, były także "memory" na zasadzie skojarzeń...nieważne JAKIE, ale ważne, że taka zabawa ćwiczy pamięć, spostrzegawczość dziecka, rozumienie otaczającego je świata, pomaga w rozwijaniu słownictwa...w zależności od WIEKU dziecka możemy SAMI przygotować takie karty do zabaw pamięciowych z różnymi obrazkami...

Poniżej przedstawiam Wam zestaw 4 par obrazków ( oczywiście ze zwierzakami hodowlanymi). Zrobiłam je metodą decoupage na tekturze technicznej, ale można także powtarzające się obrazki po prostu przykleić na kartce z bloku technicznego...wybór obrazków zależy od Was.

Jako rodzice najlepiej wiemy, co dziecko lubi najbardziej, albo w jakiej dziedzinie chcielibyśmy dziecko "podszkolić"...zabawa takimi obrazkami na pewno w tym pomoże :)


 Pozdrawiam ciepło!

tynka 

8 komentarzy:

 1. Lubię tego typu gry. A jeśli dziecko dostanie taką od mamy, wykonaną jej własnymi rękami, będzie z pewnością dumne i przeszczęśliwe!
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow:)Super pomysł..jest wszystko co moja Zosiula lubi:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja Ala je uwielbia, bawi się nimi bardzo często czasem na zasadzie znajdż krówkę i znajduje dwie czasem a gdzie jest taki sam obrazek, jest to super zabawka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że się Alicji spodobały :) teraz dla swojej pociechy robię :)

   Usuń