środa, 5 grudnia 2018

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą - Robimy kartki bożonarodzeniowe

Witajcie, przed nami uwielbiany przez wielu czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Niezwykle ważne jest by w nie włączyć dzieci, aby nie czuły się zapomniane w tej gonitwie pomiędzy szukaniem prezentów, a myciem okien. 
tynka i Etoile przygotowały dla Was kilka pomysłów na wykonanie przez pociechy kartek:

Adaś (8lat) najbardziej lubi robić kartką techniką iris folding. Nie jest to trudna technika, choć wymaga precyzji i dobrej pamięci. W internecie znajdziecie wiele szablonów, nie tylko świątecznych. TUTAJ jest filmik, który pokaże co i jak :) a poniżej prace Adasia:


Do przygotowania następnej kartki będziemy potrzebować:
-kolorowe kartki z wyciętym motywem (bombka, choinka, bałwanek, aniołek), 
- bazę, 
- dekoracje, 
- karty z nutami, podarte na paski
Gdy wykleimy całe puste powierzchnie, kartki naklejamy na bazę i dekorujemy, syn dorysował zawieszkę do bombki, pień do choinki, napis, kartkę można udekorować.

Do wykonania kolejnych będziemy potrzebować:
- słomki i patyczki do szaszłyków, 
- kartkę kolorową, bazę, 
- taśmę dwustronną, klej 
- dekoracje
Na kolorowej kartce przykleiłam paseczki taśmy , Adaś docinał kolorowe słomki tak, by tworzyły choinkę, w przypadku patyczków do szaszłyków, sama mu je połamałam, gdyż istniało duże ryzyko wbicia się drzazgi, syn je tylko układał wielkością.Niektóre patyczki należy dodatkowo umocować klejem. Choinki wymagały dorysowania pni i udekorowania bombkami.

Kolejna choinka powstała z:
- 3 kwadratów o różnych wielkościach (ja wykorzystałam karteczki z notesika, dwie docięłam)
- kolorowej kartki, bazy
- kleju

Kwadraty składamy tak jak na poniższych zdjęciach: najpierw na pół, a później rogi zaginamy do środka, sklejamy tak by każdy z elementów nachodził na mniejszy.

Teraz postępujemy tak jak w poprzednich kartkach.

Wykonaliśmy jeszcze jedną choinkę z użyciem :

-serwetki
-bazy 
-dekoracji

Papierową serwetkę rozcinamy na 4 różne części, następnie od największej do najmniejszej przyklejamy i dekorujemy. 


Ostatnie kartki powstały z :
-guzików, 
-kolorowej kartki, bazy, 
- kleju, kokardki i długopisu. 

Z guzików zrobimy bombki, rozwiesimy je różnej wysokości, dorysowujemy nitkę, doklejamy kokardkę. Kolorową kartkę przyklejamy na bazę i kartka skończona. 

Guziki to bardzo wdzięczny materiał do tworzenia, dlatego też powstała jeszcze dwie kartki, choinka z samych guzików, bombka z dodatkiem półperełek, Adaś ułożył z nich buźkę. 


Bardzo ciekawe wyszły nam też proste rysowane kartki:

tynka i Zosia
Nasze karteczki bardzo proste.
Zosi (6 lat) spodobał się pomysł na kartkę reniferka. Należy kartkę złożyć, odrysować dłoń dziecka, wyciąć koło lub owal na mordkę zwierzaka, następnie dokleić rogi, nos, oczy, ogon.
Można użyć papieru kolorowego. Lub pokolorować samemu. Można użyć ruchomych oczek oraz np drucików kreatywnych do zrobienia rogów i pomocnika na ogon.

 Ulubiony przez Zosię w tym roku jest motyw choinki. Wycina je. Maluje. Następnie ozdabia. Używamy różnych materiałów. Tektury falistej, filcu, papieru kolorowego etc.

Zapewne już wiele osób spośród Was zrobiło bądź wypisało gotowe świąteczne karteczki do swoich bliskich i przyjaciół z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
My dziś chcemy Was zainspirować i zmotywować do tego, żeby do robienia karteczek przyłączyły się dzieciaki. 


Jeśli macie ochotę to karteczki można wysyłać np. TU <klik>...akcja Robótka 2018 to fantastyczna inicjatywa, do której możecie się przyłączyć.
Jak co roku współprowadzące blog Klubu Twórczych Mam  włączają się w akcję Robótka i to właśnie tam powędrują stworzone przez nasze dzieci kartki. Zachęcamy i Was do wybrania i obdarowania drobnostką choć jednego Dzieciaka - Starszaka, który tak bardzo szuka ciepła, miłości i akceptacji.
Pozdrawiamy
Etoile&tynka


2 komentarze:

  1. Rewelacyjne prace , brawa dla Waszych pociech :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale kapitalne pomysły na kartki :) w przyszłym roku na bank coś wykorzystamy.

    OdpowiedzUsuń