środa, 3 lutego 2021

Ćwiczenia i zabawy w domu z wykorzystaniem taśmy malarskiej

 W zimę dużo czasu spędzamy w domu. Zadbajmy o ćwiczenia ruchowe dla naszych dzieci. Aby nie było nudno, a ćwiczenia zamieniły się w zabawę wystarczy zwykła, tania taśma malarska.

Sprawicie dzieciom dużą radość i spróbujecie wraz z nimi chodzić i skakać po naklejonych "kreskach". Ćwiczenia są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnych ale również starszym się spodobają a maluszki będą miały dużą frajdę w naśladowaniu rodzeństwa.

Na początek przyklejamy jeden, długi pasek taśmy na podłodze i zapraszamy do prostych ćwiczeń na równowagę. Przygotujcie też parę średnich maskotek i dobry humor :)

Pora na utrudnienia :) 

Naklejamy na podłodze drugi równoległy pasek.

Pamiętacie grę w gumę? To z pewnością sobie przypomnicie.

Trochę przerobiłam to na wersję "podłogową" :)


A to propozycja mojej córeczki skoków na podwójnych liniach:


Następnie naklejamy paski poprzeczne tworząc na podłodze drabinę. Mamy teraz dużo możliwości różnych układów skoków i przejść:


Macie więcej miejsca na podłodze? To naklejamy więcej kwadratów i zapraszamy całą rodzinę do zabawy:


A na koniec wszystkim znana gra w klasy.

Wyklejamy sobie na podłodze kształt "grzybka" i przygotowujemy przedmiot, którym będziemy trafiać w pola i zaczynamy!Życzę wszystkim wesołej zabawy!
Pamiętajcie: czasem wystarczy coś prostego (taśma malarska) a zapewnimy dzieciom spora dawkę ruchu, wesołej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

Pozdrawiam
Joanna-JB


3 komentarze: