czwartek, 3 czerwca 2021

Dzień Dziecka - dziecięce pasje


Witajcie Kochani,

Dwa dni temu obchodziliśmy DZIEŃ DZIECKA.

Jeszcze raz wszystkim małym i dużym dzieciom, 
życzymy samych wspaniałych chwil, pełnych radości i uśmiechu. 
Niech każde z Was czuje zawsze oparcie, wśród rodziców i przyjaciół. Pielęgnujcie Wasze pasje i róbcie to w czym czujecie się najlepsi. Popełniajcie błędy. To one Wam pozwolą kształtować wytrwałość w działaniu. Nigdy się nie podawajcie.

 Życzymy Wam, aby Wasze największe marzenia się spełniły.


     Jestem mamą Maćka lat 13, który bardzo lubi grać w piłkę nożną. Gra wraz ze swoim zespołem mecze ligowe. Bardzo lubię przychodzić i mu kibicować, choć nie zawsze wygrywają. To jednak Maćka nie zniechęca. Choć proponowałam mu spróbowania innych dyscyplin sportowych, on jest zdecydowany, że piłka nożna to jest właśnie to, co chce trenować. Podziwiam jego wytrwałość, kiedy w deszczu, czy śniegu chce grać. Z chęcią chodzi na wszystkie treningi. Choć już zdarzyły się kontuzje i przerwy w trenowaniu, to nadal nie rezygnuje. Właśnie za to bardzo go podziwiam. Inną pasją Maćka jest informatyka i nowinki techniczne. Namówiłam go na kurs programowania i tworzenia stron internetowych. Kurs bardzo mu się spodobał. Wiem, że Maciek w tej dziedzinie umie o wiele więcej niż ja. Ma nadzieję, że całą wiedzę, którą zdobędzie również na kursach, kiedyś będzie mógł wykorzystać jak już dorośnie. Maciek teraz kończy 7 klasę. Mam nadzieję, że wybierze mądrze szkołę, a ja pokażę mu tylko jakie są możliwości, które może wybrać. Mój syn już dorasta i nie jest już tym Maciusiem w stroju ślimaczka. Jednak zawszę będę go wspierać i mu pomagać.

Dzieciaczki Diars to Lidia (7 lat), Bartosz (2 lata) i Łucja (7 miesięcy). Lidzia to mól książkowy i mała dusza artystyczna (po mamie). Lubi malować farbami i mazakami, wycinać, kleić i potem z tego tworzy piękne kolaże, które często biorą udział w konkursach. Jest indywidualistką i nie lubi kopiować mamy, ani stosować się do jej wskazówek. Zazwyczaj robi wszystko po swojemu, próbując przy tym wszelkich dostępnych pod ręką narzędzi, np. ostatnio stworzyła tło przy pomocy plastikowych nakrętek.


Bardzo lubi pomagać w kuchni i w ogrodzie. Piecze z mamą i babcią pyszne ciasta i ciasteczka, często przygotowuje je sama od A do Z pod czujnym okiem dorosłych kobiet. 


Z kolei Bartosz to prawdziwy miłośnik różnych aut, maszyn i sprzętów rolniczych. Swój dzień rozpoczyna zawsze od objazdu całego domu. Niemal codziennie chodzi z mamą do swojego punktu widokowego i obserwuje przejeżdżające traktory, samochody i inne pojazdy. Rozentuzjazmowany zobaczonym
akurat tirem czy lawetą, potrafi opowiadać o tym cały dzień, bo Bartuś to wesoły gaduła.AsiaB jest mamą 9-letniej Zosi i pięciomiesięcznego Jasia. Póki co głównym zajęciem maluszka jest poznawanie świata, oczywiście "na nóżkach" mamusi. Jaś jest bardzo grzecznym, wesołym i towarzyskim chłopcem, który niewiele czasu potrzebuje na regenerację sił. Po półgodzinnej drzemce, może "spacerować" od nowa. Przypomina swoją siostrę Zosię, która jest dosłownie wulkanem energii. Lubi zabawiać swojego brata przede wszystkim śpiewem i tańcem, albo wygibasami. Kiedy akurat nie ćwiczy gwiazd, przewrotów, koziołków, nie tańczy, nie skacze i nie biega, zatrzymuje się na kilka minut i zaczyna coś tworzyć. Do tej pory najbardziej przypadło jej do gustu tworzenie aniołów i kartek, ale lubi też ozdabiać wszelkiego rodzaju pojemniki. 


Zosia jest typem dziewczynki, która najchętniej zapisałaby się na wszystkie możliwe zajęcia dodatkowe. Aczkolwiek wszystko dość szybko się jej nudzi i póki co aktualne pozostają tylko taniec, akrobatyka i szachy. Co najważniejsze Zosia nie znosi spać i od zawsze marzy się jej świat, w którym ludzie nie potrzebują snu.

Tynka jest mamą 9letniej Zosi, 8letniego Antosia i 2,5letniej Jadzi.
Zosia i Antek to żywiołowe pełne enrgii i ciekawości świata dzieciaki. Oboje podzielają kilka pasji: majsterkowanie i pomoc w kuchni przede wszystkim. Razem z Jadzią uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu na różnych aktywnościach (zabawa w piasku, jazda na rowerze, deskorolce czy zabawa na łące i domku na drzewie) 

Zosia wykazuje najwięcej chęci i zamiłowania w różnych technikach rękodzielniczych. Nasza klubowa ciocia Ania uczyła Zosi niedawno szydełkowania a klubowa ciocia Asia zadbała o asortyment do wyszywania ze swojej cudownej pasmanterii (klik)Antoni z kolei to konstruktor i mały inżynier. Zbuduje wszystko i ze wszystkiego. Jest niezwykle kreatywny i nie zna pojęciami nudy...
 najchętniej "buduje" zapory na potokach...


Z kolei Jadzia zadziwia swoją cierpliwością do malunków. Godzinami w ciągu doby potrafi mazać po kartkach...
Ania jest Mamą dwójki zupełnie różnych od siebie nastolatków: Julki (18) i Marcina (12). 


Z pasji łączy ich miłość do książek, w szczególności Harrego Pottera i oboje mają kota na punkcie kota Skunkiego.Z resztą, twierdzą, że to kolejne dziecko dziecko ich Mamy ... co prawda kocie, ale dziecko ;)

(foto: Julka)

Julka, tegoroczna maturzystka, bardzo lubi eksperymenty w kuchni: ostatnio jej specjalnością stał się deser Pavlova, jest domową specjalistką od sushi, makaronu według Gigi Hadid. Lubi też fotografować. Z Anią robią sporo, czasem dość dziwnych selfików ;) Marcin to prawdziwy mól książkowy, miłośnik Percy'ego Jaksona. Dzięki książkom o tym półbogu, który znalazł się we współczesnym świecie Marcin pokochał mitologię grecką, rzymską, a także nordycką i trudno teraz go zagiąć w tych tematach. 
Poza tym, wciąż szuka jeszcze tej swojej głównej pasji: trenował piłkę nożną, gra w szachy, kibicuje żużlowcom, jak każdy chłopiec w jego wieku uwielbia oczywiści gry na komputerze, konstruuje różne budowle z klocków. W zależności co go w tym momencie zainteresuje poddaje się temu całkowicie, czyta, ogląda filmy, zgłębia temat i potrafi opowiadać o swojej aktualnej pasji całymi dniami ;)))
 

Nasze dzieci mają bardzo różnorodna zainteresowania.
Odkrywają ciągle nowe pasję. Szukają nowych wyzwań.

Mam nadzieję, że zainspirujemy Was.
Zachęcamy do okrywania pasji Waszych dzieci.
Dzieciak potrafią zaskakiwać.

Pozdrawiamy - Zespół Klubu Twórczych Mam.

1 komentarz:

  1. Super wpis i świetne zdjęcia :) Każde dziecko jest inne i każde jest wyjątkowe :) Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń