piątek, 23 lipca 2021

Wybierz grę dla swojego dziecka - Szczęśliwice Wielkie


 Szczęśliwice Wielkie

Zbuduj miasto szczęśliwych ludzi!

Najnowsza gra firmy Rebel zaprasza nas do budowania miasta, w które trzeba tak inwestować aby jego mieszkańcy byli zadowoleni.

Pamiętam, że już od dawno gry oparte na tworzeniu miast, wsi, gospodarstw cieszyły się dużym zainteresowanie i bardzo wciągały. Zarówno te tradycyjne jak i komputerowe.

Tutaj mamy rozgrywki karciane dla dwóch do pięciu graczy powyżej dziesięciu lat.

Według opisu gra ma trwać 15 do 30 minut. Są tez dwa warianty gry: rodzinny i ekspercki (dla tych, którzy lubią strategiczne myślenie).

Gra znajduje się w niedużym pudełku (rozmiar zeszytu), w którym znajdziemy: instrukcję, żetony i malutkie karty. Już na wstępie spodobały nam się grafiki umieszczone na kartach. Są naprawdę bardzo zabawne i pomysłowe. Oprócz znanych budowli jak np. Plac Czerwony, Partenon, Tadź Mahal, Wieża Eiffla jest też Kocia Kawiarenka, Fabryka Słodyczy, Basen Olimpijski z kulkami czy Parking dla Smoków 😊Grę zaczynamy od jednego szczęśliwego sklepiku i wypłat z banku w każdej rundzie. Za żetony (monety) kupujemy kolejne budynki i budujemy nasze miasto. Nie możemy mieć dwóch kart o tej samej nazwie. A budynki specjalne możemy kupić tylko spełniając warunki zapisane na kartach.

Zasady gry łatwo opanować i choć z początku sama gra toczy się szybko to później zmusza do myślenia, bo jednak musimy decydować w co inwestować. Możliwości jest kilka od budynków przynoszących dochód po takie, które uszczęśliwia mieszkańców.

Na koniec gry jest trochę liczenia : podliczyć trzeba punkty uzyskane przez przemnożenie liczby serc i symboli mieszkańców. Osoba, która uzyskała wyższy wynik, wygrywa.

Po każdej rozgrywce jest pewny niedosyt a w głowie już rodzi się plan na nowe miasto. Zapewniam Was, że na jednym rozdaniu się nie zakończy.

Gra ciekawa, nie trudna (myślę, że wiek od 10 lat jest podany z uwagi na obliczenia punktów, szczególnie na końcu). Małe karty nie są problemem a ogólny niewielki rozmiar do doskonałe rozwiązanie na zabranie gry na wakacje do walizki.

Polecam :)

JB

www.rebel.pl

1 komentarz: