środa, 15 czerwca 2022

Wybierz grę dla swojego dziecka: Star Wars Story Cubes

 Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, nadeszły już najdłuższe dni a z nimi pewnie trochę więcej czasu na wieczorne, leniwe chwile ... które można spędzić na grach.

Mamy dziś dla Was świetną propozycję od firmy REBEL: grę w kości z bohaterami filmu "Gwiezdne Wojny"


Gra, jak wszystkie te, które dystrybuuje Rebel jest w bardzo ciekawym opakowaniu, tak aby nawet niewielkich rozmiarów gra mogła być fajnym prezentem.

W opakowaniu znajdziemy dziewięć kości z obrazkami, pudełko na kości oraz instrukcję gry - która jest banalnie prosta: rzacamy kośćmi i opowiadamy historię.


Dla mniej wtajemniczonych jest również wyjaśnienie, co oznaczają poszczególne ikonki:


Plastikowe pudełeczko na kości zmieści się w każdej torbie czy placaku - dlatego jest idealna gra na wakacje. My oczekując w restauracjach na zamówienie czy czekając np. na naszą kolej do jakiegoś miejsca często zamiast przeglądać internet gramy w karty, teraz doszła nam dodatkowa rozrywka dla zabicia czasu :)


W grę oczywiście nie muszą grać tylko i wyłącznie miłośnicy Star Wars. Ubaw jest przedni gdy ktoś niezbyt zorientowany ustawi w swojej historii bohaterów stojących po przeciwnej strony mocy w jednym szeregu.


Można też w ogóle nie posiłkować się historią Gwiezdnych Wojen, szczególnie z młodszymi graczami i ułożyć własną historię:


"Dziadek chciał zostać dzielnym rycerzem, spakował więc walizkę i postanowił wsiąść na żaglowiec i wyruszyć w nieznane. W nocy przyśniła mu się Biała Dama, przerażony obudził się z koszmaru, odetchnął z ulgą gdy zobaczył Babcię. Lecz Babcia nagle zamieniła się w czarownicę, wsiadła do pojazdu kosmicznego i odleciała w nieznane ..."

Oczywiście można sobie dowolnie modyfikować zasady, np. ustalając czas na ułożenie historii. W tej grze nie ma wygranych, ale jeśli lubicie rywalizację to nic nie stoi na przeszkodzie np. punktować każdej poprawnie nazwanej postaci. Wszystko w tej grze zależy od Was.

I co macie ochotę na swoje własne opowieści?

Ta gra świetnie rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność i można ją zawsze mieć przy sobie, co jest jej niewątpliwą zaletą. 

Dziękuję firmie REBEL za możliwość przetestowania gry :) 

1 komentarz: