sobota, 25 maja 2024

Mama czyta - Elle Kennedy „Reputacja niegrzecznej dziewczyny”.karto_flana

Całkiem niedawno, w kwietniu z okazji Dnia książki miałam okazję polecać Wam tę autorkę. Właśnie ukończyłam kolejną jej pozycję. Po prostu bardzo lubię tę autorkę i ponownie się nie zawiodłam. Jest to książka young aduld z serii Avalon Bay. Znów przenosimy się do nadmorskiego miasteczka i paczki młodych przyjaciół, którzy znają się praktycznie od zawsze. 
Genevieve i Evan pokochali się praktycznie jako dzieci. Są bardzo do siebie podobni: oboje szukają „mocnych” wrażeń i często robią to, co niedozwolone. Także jako para są po prostu dla siebie przeznaczeni. Jednak pewnego dnia Gen dostrzega, że posunęła się za daleko i że musi po prostu zerwać z dotychczasowym stylem życia. Z dnia na dzień wyjeżdża z miasteczka i rozpoczyna nowe życie. Ale co i Evanem, czy sobie z tym poradzi? Po roku Gen jest zmuszona wrócić do domu, nadal chce wytrwać w dobrych nawykach Ale czy uda się odbudować relacje z Evanem bez zagrożenia powrotu do starych nawyków?

Tak jak już wcześniej pisałam bardzo lubię tę autorkę. Stwarza nie tylko interesujące historie ale także ciekawie je opowiada i od lektury po prostu nie można się oderwać. Wszystkiemu towarzyszy ciepło i ujmujące spojrzenie na bohaterów. Tym razem jest to opowieść o tym, że tak naprawdę trzeba umieć wybaczyć. Drugiemu człowiekowi: rodzicom, partnerowi a może przede wszystkim sobie…Bardzo wciągająca książka Elle Kenedy. Powiedziałabym, że raczej dla starszej młodzieży ze względu na sceny erotyczne. Główna bohaterka była "niegrzeczną" dziewczynką i taką też miała reputację u wszystkich a teraz podjęła próbę zmiany. To opowieść o dorastaniu, tym psychicznym, bycia odpowiedzialnym a także o wielkiej miłości, której nie można się oprzeć oraz o trudnych relacjach rodzinnych, przebaczeniu i dawaniu drugiej, kolejnej szansy.
Polecam ją bo nie jest to książka jedynie o dwójce młodych zakochanych ale o otaczającym ich świecie, w którym musza się odnaleźć. Porusza takie problemy jak relacje dzieci-rodzice, nałogi, depresja, uzależnienie, przemoc, przyjaźń, rodzina.....

Joanna-JB

1 komentarz: