wtorek, 3 lipca 2018

Kreatywne czytanie - MALI PRZYRODNICY

Nic tak nie inspiruje dzieciaków do zabawy jak otaczająca nas przyroda, zmieniające się pory roku.
Dodatkowo, jeśli podsuniemy dzieciom odpowiednie lektury możemy w nich zaszczepić niesamowitą pasję...ciekawość świata w dzieciach to naturalna rzecz, a wystarczy odrobina pomocy z naszej strony i dzieciaki rozwiną w sobie umiejętność obserwacji, ich wiedza, pojmowanie i rozumienie zjawisk staną się znacznie obszerniejsze...staną się małymi przyrodnikami, zapewne zaskoczą nas nie raz!

Wspaniałą książkę wygraliśmy kiedyś w konkursie na fb :)
Niesamowita pozycja! Piękne ilustracje i ćwiczenie spostrzegawczości :)
Inne pozycje, które świetnie uzupełniają wiedzę o przyrodzie, a które posiadamy na swoim regale to np.:
Niektóre z nich towarzyszą nam od lat...niektóre nawet towarzyszyły mi czy mojemu mężowi jako dzieciakom...Ponadto po bacznej obserwacji przyrody można zainicjować wiele wspólnych zabaw:
Można stworzyć ptaki w różnych technikach:

Można zrobić ukwieconą łąkę:

Czy założyć swój zielnik:Zacząć kolekcjonować kamienie, muszelki i minerały:Polecamy też grę:Mnóstwo możliwości i elementów. Można ułożyć memory, poznać nazwy w języku angielskim, ułożyć puzzle, opowiadać historyjki według wylosowanych kart, dzieciaki poznają następujące po sobie pory roku,kojarzą charakterystyczne cechy dla nich...i wiele innych...bogata i prosta instrukcja wykorzystania poszczególnych elementów pozwala nawet na wielogodzinną wspólną zabawę.
Oraz wiele, wiele innych aktywności...
A wszystko zaczyna się od zwykłej zabawy na świeżym powietrzu...gdyż podwórko, las czy park są bogatym źródłem, gdzie nasze dzieci zdobywają wiedzę...potem z naszą niewielką pomocą ją rozszerzamy i utrwalamy.
Przyjemnego poznawania otaczającego Was świata !


3 komentarze:

  1. Ach i och! Popieram obiema rekami! I jak zawsze podziwiam Was;) a te gąsienice z trzeciego zdjecia tez takie mieliśmy :):):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojej ale fajne stare pozycje książkowe, z mojego dzieciństwa, grą mnie zainteresowaliście :) muszę poszukać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Justynko! Bardzo ciekawe propozycje do zabawy - Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń