środa, 4 września 2019

Kreatywne czytanie - "Megachłopiec i wszechkarton" czyli KARTON i nieograniczona wyobraźnia

Mniej znaczy więcej...prawda znana nie od dziś.
Jest aktualna i równie prawdziwa odnosząc się do zabaw dzieci i ich zabawek.
Obserwujecie swoje dzieciaki, więc zapewne wiele razy dziwiło Was (nas zresztą też), że zwykły patyk czy kamienie, albo piasek czy najzwyczajniejsze pudło to NAJLEPSZA zabawka...bo nie ogranicza dziecka, dając pole do manewru, do kreatywności, do budowania fabuły zabawy, do  zmiany, kiedy tylko tego zechce...
Prawda?
Poniższą książkę wygraliśmy z dzieciakami w fb-konkursie. CZAD! 
Rymowana fabuła porywa dzieciaki do świata fantazji...
Do świata, który także i Wasze dzieciaki same mogą wykreować...jak?
Za pomocą wyobraźni oraz wszechkartonu.Chociaż książka rewelacyjnie nada się dla młodszych przedszkolaków, naszym starszym dzieciakom podobała się równie mocno.
W ich głowach i bez lektury roi się od pomysłów, haha...a po przeczytaniu to już był istny szał. 
Każdy karton i tak u nas zwykle zyskuje nowe życie...
Pozwólcie tylko dzieciakom na swobodę w tworzeniu, a zobaczycie jak bogata jest ich wyobraźnia. Dzika i nieposkromiona, nieograniczona!
Po prostu MEGA!
U nas karton i pudełka różnej wielkości posłużyły do stworzenia domku dla figurek Antosia:Zrobiliśmy też kiedyś recyklingowe aparaty fotograficzne

A Zosia zrobiła kartonowego psiaka...


Pamiętacie nasz domek dla lalek z pudełek i kartonów? Robiliśmy go z dzieciakami w ferie zimowe, tu możecie podejrzeć jak powstawał <klik> Tuż przed końcem wakacji zrobiliśmy w nim remont:

Kuchenny kącik zrobiony z kartonów, sklejany klejem na gorąco, zlewozmywak z pudełka styropianowego, pokrętła z koralików Pyssla, z kolei kanapa i fotel zrobione z grubego kartonu, klejone również klejem na gorąco, obłożone materiałem.


A gdy dzieciaki mają do dyspozycji duże kartony, wycinają w nich okienka, drzwi i robią swoje "bazy"...zdjęć brak...bo to tajne bazy ;) ale wiecie o co chodzi...chyba każde dziecko lubi mieć swoje miejsce, w którym może się schować (czy to koc zarzucony na mały stolik albo wielkie pudło, które ozdobi jak mu się podoba :)

Chłopcy karto_flanej mają również tysiące pomysłów na wykorzystanie kartonów, zrobili pieska, postać z groźną miną, samochód dla pluszaków oraz domek:

A Wasze dzieciaki lubią pudła i kartony i zabawę z nimi?
A książkę znacie?
Pozdrawiamy!
karto_flana&tynka2 komentarze:

 1. Ksiazki nie znamy ale i bez niej u nas wciąż kartony w ruchu :) to czołg, to rakieta, to inne pojazdy czy magiczne skrzynie czary-mary. Domi dla lalek pewnie przed nami jeszxze ale wszystko w swoim czasie:) sama pamietam w dzieciństwie swoje tworzenie domków dla lalek i szycie im pościeli i ciuszków :) swietny ten domek po remoncie:) nawet parkiet na podłodze 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka super. Dla Twoich chłopaków może już zbyt dziecinna będzie, ale niezwykle sympatyczna :)
   Też miałam taki domek z kartonu (w sumie to taka sklejkowa skrzynia po cytrusach była) :)
   Haha...a parkiet to tapeta ;) kawałek rolki dostałam od Brata i doszczętnie wykorzystałam do ostatniego cm :)
   Pozdrawiam!

   Usuń