sobota, 21 grudnia 2019

Mama czyta Krystyna Mirek "Światło w Cichą Noc"

Pomalutku, po cichutku zbliżają się moje ulubione święta. W ferworze sprzątania, przygotowań dekoracji świątecznych, a także pomiędzy pieczeniem jednych ciasteczek a dekorowaniem drugich postanowiłam przeczytać świąteczną książkę polskiej autorki Krystyny Mirek.

Wigilia i całe Święta Bożego Narodzenia powinny nam się kojarzyć z radością z okazji narodzin Pana, ciepłem domowego ogniska, zapachem świerku i smakiem wigilijnych potraw. Niestety nie wszędzie tak jest. Dorosła już Magda i jej dwaj bracia w sekundę stracili swoich ukochanych rodziców właśnie w ten dzień. Nic dziwnego, że Wigilia nie kojarzy im się z niczym dobrym. Magda co roku unika centrów handlowych, nie kupuje żadnych dekoracji, a ich rodzinną tradycją stały się świąteczne wyjazdy do ciepłych krajów, gdzie rodzeństwo pływa w basenie i popija drinki z palemką i może chwilowo zapomnieć.... W tym roku jednak wszystko ma się zmienić. Magda zakochuje się w swoim szefie Konstantym i właśnie dla niego postanawia przygotować prawdziwe święta z całą ich otoczką. Całą kolację pomaga jej przygotować babcia Kalina, starsza kobieta mieszkająca w domu obok. Na dodatek babcię Kalinę odwiedza wnuk, którego nie widziała od bardzo dawna. Antek z powodu kłopotów w pracy musi zmienić swoje życie i zostaje w życiu swojej babci i rodzeństwa (kolegów z dzieciństwa) na dłużej.
"Światło w cichą noc" to piękna i głęboka historia, która ogrzeje Wasze serca w zimowy, świąteczny wieczór. Już sama okładka porwała moje serce, piękna uśmiechnięta dziewczyna z błękitnymi oczami i spadające płatki śniegu. To historia, która porwała moje serce, a książkę przeczytałam dosłownie jednych tchem. To przede wszystkim opowieść o miłości babcinej i pomiędzy rodzeństwem, ale też historia Doroty, przyszłej teściowej Magdy.

Polecam przede wszystkim tym, którzy wierzą w magię cudów Świąt Bożego Narodzenia  Pamiętajcie, że szczęście jest w zasięgu naszej ręki, wystarczy tylko trochę mu pomóc. 

Pozdrawiam serdecznie, 
Monika


4 komentarze:

 1. Super propozycja :) Lubię wszystkie książki Krystyny Mirek :))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytana już dawno jest już czwarta część, wydana w tym roku "Świąteczny sekret"
  Bardzo lubię książki Krystyny Mirek. Polecam tą autorkę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe tez przeczytałam i polecam, przyjemna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, bardzo fajna książka.

  OdpowiedzUsuń