piątek, 13 grudnia 2019

Coraz bliżej święta ... świąteczne opowiadania dla młodszych i starszych

W tym okresie adwentowym i przedświątecznym przyjemnie sięga po lektury o takiej własnie tematyce. Przyznajcie sami-ile macie książek w wersji dla dorosłych w tym świątecznym klimacie?
W tym właśnie czasie, otuleni kocem, popijając smakowe herbaty, albo gorącą czekoladę wertujemy stronnice takich właśnie książek.
Na rynku wybór takich lektur dla dzieciaków jest coraz większy. Zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. Możecie wybierać i z pewnością znajdziecie COŚ odpowiedniego dla Waszych dzieci.

Zapraszamy Was do przeglądu biblioteczek dzieciaków naszych dziewczyn z zespołu.

tynka i dzieciaki...
To nasz tegoroczny stosik okołoświąteczny. W porównaniu z ubiegłym rokiem <klik> okazało się, że dzieciaki są bardzo otwarte na dużo dłuższe i poważniejsze czytanie.


Magiczne Święta to książeczka na każdy dzień grudnia, z opowiadaniami, inspiracjami-co można robić fajnego w ten adwentowy czas, z przepisami na różne przysmaki kojarzące się ze Świętami...

To pozycja, którą znajdą pod choinką. Nawet dla  siebie zostawiłam niewiadomą...urzekające ilustracje, bardzo dobre opinie recenzentów. Zobaczymy...

Jeśli znacie sympatycznego staruszka i jego kota, to ta książka Was oczaruje, idealna na przedświąteczny czas...
A jeśli nie znacie-czas najwyższy nadrobić tą relację...
Książkę pożyczyła  nam przyjaciółka, ale wiemy, że to kolejna pozycja do wzbogacenia naszej rodzinnej biblioteczki.

Kalendarz adwentowy Basi Garczyńskiej jest nam o tyle bliski, że napisała go jedna z nas-mama i blogerka. Ponadto to odpowiedź na brakujący element w adwentowych książkach, do tej pory niewiele można było znaleźć informacji na temat adwentu przeżywanego tak zwyczajnie u nas w Polsce, z naszymi tradycjami etc. Na kolejnych kartkach czytamy opowieść o pewnej rodzince, która przeżywa najlepiej jak umie czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. 

To także pożyczona pozycja! W niesamowity sposób zostały tu ukazane bardzo trudne tematy, zrozumiały dla młodego czytelnika. Specjalnie pohamowałam swoją ciekawość jak się rozwinie akcja, by razem z dziećmi odkrywać nowe przygody i towarzyszyć bohaterom w ich adwencie...
Zarówno "Kalendarz adwentowy" jak i "Hurra, są Święta" czytamy codziennie po jednym opowiadaniu...akurat przy śniadaniu, przed wyjściem do szkoły. Na dobry początek dnia :)

Zachęcona opisem skusiłam się i ...PRZEPADŁAM, choć oczywiście książka kupiona z myślą o dzieciach, mnie oczarowała od pierwszych stron...ilustracje są wręcz bajeczne! A tematyka? Książka zdecydowanie zasługuje na osobny wpis...jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla młodych czytelników, ta książka będzie perełką!

Agnieszka z dziewczynkami poleca następujące książki:

Niewielka książeczka pisana wierszem, opisująca nadejście Świętego Mikołaja i radość z otrzymanych prezentów.


"Świąteczne smakołyki" to z kolei książeczka dla najmłodszych. Pięknie ilustrowana pozycja literacka, która zachęci między innymi do wspólnych wypieków.


"Życie i przygody Świętego Mikołaja" to z kolei książka, która zagościła u nas w tym roku. Bajeczna opowieść, którą czytaliśmy przed snem, przypadła dziewczynkom szczególnie do gustu. 
Szczegóły na temat książki znajdziecie <tutaj>.


Ostatnia książka jest dla tych, którzy lubią poczytać w języku obcym. Już stan okładki świadczy o częstotliwości korzystania z tej książki. Dziewczynki ją uwielbiają. A kontakt z językiem angielskim od najmłodszych lat ułatwia naukę.

A Wy polecacie jakieś książki dla dzieciaków?
Pozdrawiamy Was ciepło!
Agnieszka&tynka

2 komentarze:

  1. Oj ile tu ciekawych pozycji...:) zapisuje !

    my teraz czytamy ksiazki o trudniejszej tematyce i mało świątecznej , z serii wojny dorosłych-historie dzieci: Asiunia i mój tato szczęściarz o powstaniu warszawskim, syberyjskie przygody chmurki o Syberii, krasnale i olbrzymy. A i polecamy książkę sklep z babciami, wesoła , dzieciom sie bardzo podobała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Agatko, to tylko kilka pozycji świątecznych. U mnie też przeważają inne książki, ostatnio króluje "Emilka z Księżycowego Nowiu"- oswajamy temat śmierci najbliższych osób.

    OdpowiedzUsuń