środa, 29 września 2021

Jesienne przyjemności - Ludzie listy piszą #2

 Witajcie.
Jesień, chyba jak żadna inna pora roku kojarzy się z przytulnością jaką się otaczamy i przyjemnościami jakimi się wtedy raczymy...bywa deszczowa i zimna, dlatego staramy się stworzyć dla siebie przestrzeń miłą i przytulną...
Czasem wystarczy koc, herbata z ulubionymi dodatkami i książka, innym razem robótka na szydełku, czasem upieczenie szarlotki...wieczór z planszówkami...aromatyczna kąpiel w blasku świec i lampką wina...spacer wśród szeleszczących liści, a może w deszczu?
Każdy ma swoje sposoby na uprzyjemnienie sobie tego czasu.


Dziś np. Dzień Kawy...a za moment będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Kawy...z tej okazji na pewno pojawią się u nas kawowe wpisy...zaglądajcie :)
Są wśród Was smakosze tego napoju?W ubiegłym roku z okazji Dnia Pisania Listów (9.10) zaproponowałyśmy Wam zabawę polegającą właśnie na napisaniu listu... Zabawa się Wam podobała, a sporo osób, które miały wątpliwości czy wahały się wziąć w niej udział chyba trochę żałowało...W tym roku zapraszamy Was po raz kolejny do tego wyzwania...bo przecież pisanie, czytanie listu może być także fantastycznym uprzyjemniaczem na słotne jesienne dni...

Jeśli chcecie wziąć udział w zabawie "Ludzie listy piszą"- napisać i otrzymać list to...

1. Udział w zabawie może wziąć każdy, kto do nas zajrzy, z każdego zakątka naszego globu, kto wyrazi chęć udziału w zabawie w komentarzu pod tym postem (poniżej przykładowy tekst chęci udziału w zabawie). Dlatego wyrażając chęć udziału w zabawie weźcie pod uwagę, że listy wysyłamy także za granicę (LIST to nie paczka, wysłanie go nie spowoduje bankructwa, mamy nadzieję, że ten punkt nie będzie dla Was przeszkodą) Co WAŻNE, listy nie muszą być wysłane przesyłką poleconą, a tradycyjnie...dlatego odwołujemy się do Waszej uczciwości i odpowiedzialności. Po prostu UFAMY Wam.

2. Osoba, która się zgłosi w komentarzu ZOBOWIĄZUJE się do napisania i wysłania listu do osoby, która skomentowała post przed nią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zgłosić się w komentarzu nawet 2-3 razy (3 razy max :) ) - może tak bardzo lubicie pisać? 

3. Aby otrzymać adres do wysyłki piszecie maila do osoby, która przed Wami skomentowała post, z prośbą o podanie adresu korespondencyjnego. 

4. Zapisy trwają prawie 2 tygodnie, czyli od dziś 29 września do 10 października do północy. W tym czasie możecie się próbować kontaktować z osobami, do których listy macie wysłać. Jeśli będziecie miały/mieli jakieś problemy z kontaktem piszcie do nas na klubową skrzynkę lub bezpośrednio do mnie na maila "tynka.p84<małpa>gmail.com" postaram się jakoś temu zaradzić. Po tym czasie,  jeśli macie adresy do wysyłki, listy możecie puszczać w świat! 

5. Jeżeli macie ochotę, możecie robić zdjęcia z poszczególnych etapów (pisanie, ozdabianie kopert, czy może tworzenie papeterii, wysyłanie), możecie napisać u siebie o tym post-chętnie Was odwiedzimy, możecie wysyłać zdjęcia (albo na klubową skrzynkę albo do mnie "tynka.p84<małpa>gmail.com do 14 listopada 2021)

6. Świetnie by było, gdyby Wasze listy dotarły do adresatów do 7 listopada ...to ponad miesiąc na pisanie, wysyłanie, a może nawet i odpowiadanie na nie? Jeżeli będziecie przesyłać do nas zdjęcia otrzymywanych i wysyłanych listów to może uda się nam stworzyć wpis podsumowujący?

7. W kopercie, którą wysyłacie ma się znaleźć odręcznie napisany list. TYLE. Jeśli ktoś ma ochotę dorzucić saszetkę herbaty, czy zakładkę, karteczkę czy jakiś mini drobiazg tak z sympatii, może to zrobić, ale to NIE JEST KONIECZNE. 

Do pierwszej i ostatniej osoby list poleci od jednej z nas (poza tym my-prowadzące bloga też będziemy się zgłaszać w komentarzu, bo i my lubimy pisać i czytać listy :) )Znajdą się chętni?

A skoro mowa o przyjemnościach to ta jesień zapowiada się pod tym względem wyjątkowo...
Niedługo otrzymacie od nas więcej informacji, ale już dziś zapraszamy Was do zapoznania się z akcją z okazji Dnia Gier Planszowych <klik>


Pozdrawiamy Was ciepło!!

Zespół KTM

4 komentarze: