niedziela, 24 czerwca 2018

Świerszczykowy Klub Książkowy #31 DZIECI ŚWIATA #32 AHOJ PRZYGODO!

Witajcie.
Większość dzieciaków cieszy się WAKACJAMI. Świerszczykowe numery czerwcowe o dzieciakach w różnych zakątkach świata oraz wakacyjnych wojazach mogą fantastycznie umilić młodym czytelnikom wakacyjny czas.

 tynka
Numer o dzieciakach pełen kolorów:


Kotek Mamrotek uczy tym razem o myśleniu przyczynowo skutkowym. Dla dzieciaków ustalenie kolejności, następowania po sobie różnych czynności jest istotne przy opowiadaniu, streszczaniu i narracji. Dzięki takim prostym skojarzeniom, jakie proponuje Kotek Mamrotek dzieciaki utrwalają następowanie po sobie kolejnych etapów.:

Rubryka "chcę wiedzieć więcej" o dzieciakach uzmysławiają, że dzieciństwo w różnych stronach świata może być zupełnie inne od naszych wyobrażeń...

Ostatnia strona jest poświęcona projektowi DIY. Tym razem to ciekawy pomysł na słomkowe dmuchawce:

Adaś zrobił zadania oraz dmuchawiec, na którego wykonanie kurs znalazł w środku numeru:tynka
Kolejny numer-mocno wakacyjny...Rewelacyjna wkładka, czyli kolejne sylaby są świetną pomocą w nauce czytania:


Projekt DIY na sympatyczne żabki z orzechów włoskich:

Apropos żabek z chęcią wróciliśmy do wciąż lubianej przez moje dzieci serii "opowiem ci mamo, co robią..."tym razem ŻABY.


Jako kolejne lektury uzupełniające wakacyjny numer czasopisma była książka "Lato". W środku wiele cennych informacji dotyczących flory i fauny w lecie, ciekawostek na temat spędzania czasu wolnego w letnim okresie etc.

Lato i wakacje kojarzą się nam z wyjazdami, podróżami...dlatego nawet przy oglądaniu kolejnego meczu mundialu dzieciaki poznają położenie danego kraju a także państwową flagę:


Warto też przed wyjazdami w różne zakątki naszego pięknego kraju zapoznać dzieciaki z charakterystycznymi dla danego regionu cechami (architektura, zabytki, ciekawe miejsca, stroje ludowe, herby, florai fauna regionu)...pomocne w tym książeczki do uzupełniania:

Syn Etoile rozwiązał łamigłówki :Obejrzeliśmy też książki o Polsce, szczególną uwagę zwróciliśmy na miejsca, w których już byliśmy 

Pozdrawiamy tynka i Etoile

1 komentarz:

  1. Świetne wakacyjne numery Świerszczyka, poszukam w sklepie i może coś z przedszkolakami podziałam. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń