środa, 24 listopada 2021

Lektury Nastolatków - "Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży" - Feliks Koneczny

Drodzy Rodzice Nastolatków! Chcę Wam dziś przedstawić książkę o historii, a może do historii inną niż wszystkie. Jako nauczyciel tego często po macoszemu traktowanego przedmiotu, uznawanego za trudny, albo gorzej nudny, nie mogłam po nią nie sięgnąć. "Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży" przez wybitnego historyka Feliksa Konecznego w nowej szacie graficznej:

Autor w formie niezwykłych opowieści przenosi nas w czasie do najważniejszych wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny. Często zaskakuje ciekawostkami i anegdotami nawet historyka, o czym sama miałam okazję się przekonać podczas lektury. Ta książka przeniesie Was i Wasze dzieci  w najdawniejsze czasy i zakątki naszego kraju i ukaże najważniejsze wydarzenia z życia Polski, takie o których nie dowiecie się z podręczników. Będzie świetnym prezentem pod choinkę nie tylko dla młodych miłośników historii, ale przede wszystkim dla tych, którzy są z nią na bakier. Dzięki niej może odkryją, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" i  że historia może być ciekawym przedmiotem w szkole. Ba, może nawet po lekturze niejednokrotnie Wasze pociechy zobaczą zaskoczenie na twarzy nauczycieli?

Gdyż wybitny autor spisał dzieje Polski w taki sposób, że chce się je czytać jak dobrą powieść,a nie pozycję czysto naukową. A ilustracje Mikołaja Klamera, choć rzadkie, to są dodatkowym atutem. Ta na przykład  rozbawiła mnie do łez:

 "Dzieje Polski opowiadane dla młodzieży" Feliksa Konecznego, mają niewątpliwie ogromną wartość wychowawczą i pomagają w krzewieniu postawy patriotycznej. Szczególnie ważne jest to w dzisiejszych czasach, kiedy (co sama niejednokrotnie obserwuję) znajomość historii u młodego pokolenia jest bardzo słaba. Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że  warto zadbać o właściwą edukację historyczną naszych dzieci! Dlatego zachęcam do lektury, a wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za przesłany egzemplarz książki do recenzji. 

1 komentarz: