piątek, 12 sierpnia 2022

Chwila dla Mamy - Ozdobne pudełko z recyklingu.

 Witajcie w pierwszy dzień weekendu! W tak miłych okolicznościach chcę pokazać Wam, czym ostatnio się zajmuję oraz zaprosić do wspólnego działania. Otóż podczas porządkowania piwnicy natknęłam się na plastikowe pudełka po lodach, które czekały na jakieś powtórne zastosowanie. Już miałam je wyrzucić, kiedy zaświtał mi pomysł, aby przerobić je, ozdobić, dać drugie życie. I tak oto powstają ozdobne pudełka na....przydasie, ciasteczka, kredki, kosmetyki i co kto jeszcze chce😊
 

Do wykonania tego pudełka użyłam:

- 1 plastikowe opakowanie po lodach 

- arkusz papieru scrapowego

- koronkę

- tekturkę

- kwiaty z foamiranu

- ozdobne listki 

- koraliki

- sznurek

- klej Magic, taśmę dwustronną, klej na gorąco

Oczywiście Wy możecie użyć takich ozdób, jakie macie pod ręką.

Ozdabianie zaczęłam od odrysowania górnej części pudełka na papierze, po czym wycięłam o pół centymetra mniejszy prostokąt i nakleiłam na wierzch:


 Następnie wycięty element przy pomocy taśmy dwustronnej okleiłam dookoła koronką:
 
 
Również na brzegach:Po tej czynności zabrałam się za dół opakowania. Najpierw całość okleiłam taśmą dwustronną:

 Po czym odmierzyłam dokładnie długość i wysokość dolnej części pudełka i wycięłam odpowiednie paski z papieru, a następnie je umocowałam (aby zakryć łączenia pasków, przykleiłam na rogach koronkę):

Pudełeczko w zasadzie byłoby już gotowe, ale ja chciałam je bardziej ozdobić i po dodaniu kwiatków, tekturki, listków, sznurka i koralików prezentuje się tak:

Ja wykorzystam swoje na scrapowe przydasie:
A Wy skusicie się na lody, a potem na taką recyklingową ozdobę? Jeśli udało mi się kogoś zainspirować to koniecznie dajcie znać w komentarzu (nie zapomnijcie dodać linku ze zdjęciem). Pozdrawiam i życzę wspaniałego weekendu i chwili dla siebie!

 

3 komentarze: