poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Świerszczykowy Klub Książkowy Nr 7/2022

Witajcie! Od tego miesiąca to my będziemy recenzować dla Was kolejne numery "Świerszczyka". Jest mi tym bardziej miło, że wychowałam się na tym piśmie i wspominam ten czas z nostalgią.

Tak jak kiedyś ja czekałam na kolejny numer mojego ulubionego tygodnika, tak teraz czeka na niego Lidka, z małą zmianą częstotliwości, gdyż obecnie jest to miesięcznik. Mało tego, gdy zaniosła któryś egzemplarz "Świerszczyka" do szkoły, wzbudziła tym niezłe zamieszanie wśród rówieśników, gdyż wszyscy chcieli obejrzeć gazetkę. Recenzując dla Was to pismo wprowadzimy małe zmiany. Otóż oprócz opisu numeru z poprzedniego miesiąca, będziemy też w skrócie pokazywać Wam aktualny magazyn, aby zachęcić Was do sięgnięcia po to pismo. Wraz z Katrin i jej rodzinką zapraszamy na wspólne świerszczykowanie! 

 Lipcowy numer kręcił się wokół tematów, w których przeważały tajemnice czekające na odkrycie.


Lidka zafascynowana była niezwykłymi opowieściami, z których jedna była nawet z dreszczykiem. Oczywiście przeczytałyśmy je już pierwszego dnia przed snem. 

Poza tym wielką frajdę sprawiło jej rozwiązywanie ukochanych krzyżówek,


a także wszelkie zadania na spostrzegawczość.


Chłopcy Katrin również chętnie czytali świerszczykowe opowieści.

Rozwiązywali ćwiczenia z myślenia,zadania na wytężenie wzroku,a także krótkie zadania tekstowe


Dzieciaki mogą jak zwykle poczytać o różnych ciekawostkach związanych z tematem numeru. Żeby zachęcić do dalszego odkrywania zawsze znajdziemy w tym dziale zachętę do poszukiwań większej ilości ciekawostek w Internecie.


A co zobaczycie i przeczytacie w aktualnym - sierpniowym numerze Świerszczyka?
Tadam!
 
W tym numerze pierwsze skrzypce grają  wszystkim świetnie znane magiczne postaci, to i w opowieściach będzie sporo o królewnach, wróżkach czy czarodziejach. Nie zabraknie starcia dobra ze złem, w którym oczywiście dobro zwycięży...a wszystko do samodzielnego czytania, rozwiązywania, kolorowania! Wasze dzieci mogą zamienić się w projektantów mody i stworzyć stroje balowe dla Kopciuszka i Księcia. Stać się baśniowymi poszukiwaczami skarbów z koszyczka Czerwonego Kapturka. Zmierzyć z magicznymi łamigłówkami lub wziąć udział w konkursie plastycznym...a także zdobyć kolejną grę planszową do kolekcji ze środ
ka numeru . Gwarancja zabawy na długo! Pędźcie zatem do kiosku po sierpniowy numer Świerszczyka dla dzieciaków!
Pamiętajcie, że oprócz pięknych książek, są też wspaniałe magazyny, takie jak "Świerszczyk", które pomagają wychowywać świadomych czytelników! Pokazujcie to dzieciom póki jeszcze istnieje, bo świat idzie tak szybko do przodu, że niedługo czasopisma mogą stać się tylko miłym wspomnieniem, historią...Może warto pokusić się o prenumeratę? Zamówiona na imię dziecka na pewno sprawi wiele radości. 
Pozdrawiamy 
Diars i Katrin z Dziećmi

2 komentarze:

  1. Świerszczyk jest super. U nas na wsi w szkole biblioteka ma prenumeratę. Więc mamy dostęp. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń