czwartek, 30 stycznia 2020

Kreatywne czytanie- Weronika Kurosz "Zielony kapelusz i jego czereda"

Witajcie!
Dziś chciałabym przedstawić Wam książkę "Zielony kapelusz i jego czereda".


Książka spodoba się  z pewnością dzieciom interesującym się przyrodą, lasem, zwierzętami. To właśnie zwierzęta z pól, łąk i lasów są jej bohaterami. Autorka przemawia głosami zwierząt, w jej opowieściach mają one swojskie imiona, mówią i czują, jak ludzie. Jednocześnie pokazują dzieciom to, czym się zajmują na codzień, Znajdziemy opowieści o wilku, rysiu, wiewiórce, bocianie, jaskółce, trzmielu... Każde z tych zwierząt jest w przyrodzie potrzebne i pożyteczne również dla ludzi. W książce wszystkie zwierzęta i człowiek żyją w zgodzie, bo wiedzą, że moga na siebie liczyć wzajemnie. To dzięki temu dziecko poznaje przyrodę i uczy się odnosić do niej z szacunkiem. Może podczas kolejnego spaceru w lesie, na łace, czy polu spróbujecie odnaleźć przynajmniej niektóre z tych zwierząt? Dla ciekawskich dzieci na koniec książki umieszczony jest quiz z pytaniami dotyczącymi treści książki. Myślę, że to pozycja dla dzieci wczesnoszkolnych, choć nawet mój 12sto latek przeczytał opowieści z zainteresowaniem.

Dodatkowym atutem książki są przepiękne akwarelowe ilustracje wykonane przez Monikę Urbaniak. Sama nieco maluję akwarelami, więc tym bardziej potrafię docenić ich piękno. A teraz mam dla Was właśnie kilka z ksiązkowych ilustracji. Może zachęcą Was do sięgnięcia po tę pozycję?

Moim chłopcom najbardziej przypadła do gustu opowieść o wilku. Wilk to od dłuższego czasu ulubiona maskotka mojego młodszego syna.Natomiast starszy narysował wilka.


Ksiązkę otrzymaliśmy od wydawnictwa Zysk i s-ka.Zapraszam do lektury.

5 komentarzy:

  1. Piękne ilustracje! Lektura takiej książki to czysta przyjemność dla każdego dziecka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aga, Agata, zachęcam do sięgnięcia po tę ksiązkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam ksiażki gdzie sa piękne ilustracje a ta widzę że przyciąga wzrok. No a syna rysunek jest świetny. Ma talent:-)

    OdpowiedzUsuń