piątek, 15 stycznia 2021

Inspirujemy - drobiazgi na Dzień Babci i Dziadzia

Witajcie. 
Dzień najukochańszych pod słońcem Babć i Dziadziusiów tuż, tuż...macie już pomysł, co zrobicie Wy, Wasze dzieciaki, by w symboliczny sposób wyrazić jak bardzo są nam bliscy?

   

Mamy dziś dla Was kilka pomysłów zrealizowanych przez nasze dzieciaki oraz nas same.
Zapraszamy.
A może i Wy macie jakiś interesujący pomysł? Koniecznie dajcie znać w komentarzu :)

Niedawno Diana- diarpasje przygotowała dla Was tutek jak zrobić "Muffinki ze słoika"...wyglądają efektownie i to bardzo miły prezent :) <klik>

Poza tym razem z Lidką zrobiły zakładkę do książki oraz śliczny lampion (w kolejnych zdjęciach mini tutek- należy wyciąć szablon z kartki np serce, przyłożyć do słoika i słoik pomalować, odciągnąć szablon,słoik można dodatkowo pokierować, do słoika nasypać np. sól i lampionik ozdobić wstążeczką lub rafią i gotowe)

 A inne prezentują się tak:

JB prezentuje pięknie ozdobione kule styropianowe ozdobione krepinowymi różami oraz pomysłowe "ocieplacze" na kubki ze swetra i filcu:

ZosiaSadosia prezentuje piękny box w kształcie fotela: 

tynka z dzieciakami zamierza zrobić zeszyty (dzieciaki ozdobią okładki) a w nich pytania do Dziadków, coś na zasadzie "Złotych myśli". Pamiętacie? To niby prezent dla Dziadków, ale tak naprawdę to jeśli Dziadkowie takie zeszyty uzupełnią powstanie niesamowita pamiątka kiedyś dla dzieciaków. Zamierzamy wypytać ich o dzieciństwo, o szkołę, ulubione zabawy, śmieszne sytuacje, wybryki etc.

Choć początkowo miałyśmy Was też zasypać inspiracjami z sieci to ostatecznie zasypiemy Was zdjęciami na których WIDAĆ, co tak naprawdę się liczy. TO CZAS. A ta międzypokoleniowa relacja to najważniejsze i najpiękniejsze co wnuki/prawnuki mogą dać swoim dziadkom/pradziadkom...a także ONI swoim wnukom :)

Synek ZosiSadosi uczy swoją Prabacię gry w FIFĘ...

I jeszcze Mama ZosiSadosi- czyli Babcia Krzysia na spacerze:

Ania z Zapiecka podczas nadmorskich spacerów z jej Rodzicami i dzieciakami:


Czy zwykłe przytulasy Zosi i Dziadziusia podczas odwiedzin w środku tygodnia


Dziadziuś i Pradziadziadziuś Zosi, Antosia i Jadzi są w tym samym wieku... zajmują tak ważne miejsce w sercu wnuków/prawnuków pomimo niemal 80 lat różnicy!!


Wiadomo, że w lesie na grzybach najlepiej z Dziadziusiem:

Dziadkowie, ich obecność ważna w codzienności jak i w najważniejszych uroczystościach dzieciaków:

Sądzę, że niezależnie od tego, co Wasze dzieciaki sprezentują swoim Dziadkom, ONI będą przeszczęśliwi a najbardziej z kolejnego wspólnego wspomnienia, które razem zbudujecie :)

Pozdrawiamy!
Zespół KTM3 komentarze:

 1. Wczoraj napisałam taki długi komentarz i go wcięło .... masz racje Tynko ze wspolne chwile i dla dzieci i dla dziadkow to najlepsze co moze byc! Moja mama wzięła udział wczoraj w grze terenowej jako drużyna babcia i baranki :) fajna sprawa !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zdrówko już Wam pozwala na takie zabawy :) brawo dla Was!! Mam nadzieję, że poczytamy o tym u Was na blogu?? Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 2. Świetne inspiracje. Może coś skorzystamy, bo coś zrobić i tak trzeba. Dziadki są w naszym życiu obecni i bardzo się cieszymy, że są. Ja osobiście nie mam już dziadków od wielu lat. Nawet ich nie pamiętam. Za późno się urodziłam. No cóż. Ale w tym roku postanowiłam podziękować moim teściom za ich obecność w życiu moich dzieci.
  Pozdrawiam gorąco dziewczyny.

  OdpowiedzUsuń