poniedziałek, 11 lipca 2022

Krok po kroku - Jak ulepić dinozaury z plasteliny?

Witajcie.

Wiadomo nie od dziś, że lipcowe dni często bywają deszczowe...a w pewnym momencie kałuże, kąpiele błotne i spacer w deszczu mogą znużyć i zmęczyć. Wtedy trzeba coś porobić w domu... Polecam Wam zabawę plasteliną.

Dziś pokażę Wam jak z dziećmi możecie ulepić dinozaury...bo chyba każde dziecko przechodzi fazę fascynacji tymi gadami...i jeszcze w tym tygodniu polecę Wam kilka dinusiowych lektur oraz aktywności artystycznych gdzie motywem przewodnim będą te prehistoryczne gady.


Do wykonania plastelinowych figurek potrzebne nam będą:

-plastelina (modelina, masa fimo -jeśli po ulepieniu chcemy je utwardzić...wtedy mogą służyć do dalszej zabawy...plastelina przy dzieciakach ma to do siebie, ze to materiał ba chwilę)

-podkładka/mata silikonowa,

-nożyk, patyczek (lub końcówka drewniana pędzla do wykonania dziur pod oczodoły)

-i...NAJWAŻNIEJSZE- chęci, motywację i wyobraźnię 😉


A teraz do dzieła... Mam nadzieję, że tych kilka zdjęć będzie dla Was zaczątkiem do świetnej zabawy. Wszystkie figurki, sylwetki najłatwiej zacząć od przygotowania odpowiedniej ilości i wielkości kulek plastelinowych (jak na zdjęciach) Potem łączymy poszczególne elementy. Patyczkiem robimy wgłębienia pod oczy. Dodatkowo można elementy połączyć i potem wygładzić delikatnymi ruchami palców żeby nie było widać linii łączenia. Poszczególne elementy składowe figurek najczęściej przybierają kształt maczugi/wrzeciona.

Mam nadzieję, że zdjęcia bez dodatkowego opisu będą dla Was inspiracją. Gdyby jednak "opis" słowny był komuś potrzebny- śmiało piszcie w komentarzu. Postaram się je jakoś opisać gdyby zaszła taka potrzeba.

1. Tyranozaur2. Stegozaur


3. Diplodok

Przy lepieniu figurek inspirowałam się grafiką znalezioną na stronie sklepu "tapnap.pl"


Pozdrawiam Was ciepło!

tynka2 komentarze: