czwartek, 7 lipca 2022

ŚWIĘTUJEMY 10 urodziny bloga- post wspomnieniowy

 Witajcie! 

Jak już pisałyśmy na początku miesiąca lipiec jest w tym roku szczególnym miesiącem dla Klubu Twórczych Mam. Pora nareszcie odsłonić tajemnicę- otóż świętujemy 10 rocznicę powstania klubu. Pierwszy post ukazał się 17 lipca 2012. Zapraszamy Was do wspólnego świętowania i szeregu akcji z tym związanych. Na początek zaprosiliśmy Wasze dzieciaki do wyzwania Zrobione z mamą- Urodziny. 

Możecie wziąć w nim udział tutaj:

http://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2022/07/zrobione-z-mama-lipiec-sierpien.html?m=0

Dziś zapraszamy Was na post wspomnieniowo-refleksyjny naszych byłych i obecnych projektantek oraz na krótką zabawę w zgadywanie.

Wspomnienia naszej byłej projektantki Ani (Hanki)

Witam wszystkich odwiedzających i tworzących ten wspaniały świat twórczych MAM. Mam na imię Ania - Hanka 😊i z okazji rocznicy poproszono mnie o kilka słów. Jako jedna z założycielek tego blogu a było to dokładnie o ile mnie pamięć nie myli 19lipca 2012 roku jestem dumna że rozwinął się on na tak dużą skalę. Przez te 10lat bardzo dużo się zmieniło. Nasz blog współtworzy obecnie drużyna  niesamowicie kreatywnych mam dzięki którym możecie nie tylko czerpać wiele inspiracji by urozmaicić sobie i dzieciom wspólnie spędzony czas ale i z którymi możecie porozmawiać na różne tematy. Obecnie jestem w Grecji skąd przesyłam wszystkim słoneczne pozdrowienia 

Wiecie  łza się w mym oku zakręciła wspominając tamte czasy sprzed 10lat i pisząc do was te kilka skromnych słów muszę powiedzieć że jest to dla mnie niesamowita przyjemność. Zakładając ten blog nie myślałyśmy ze osiągnie taką oglądalność i popularność. Na obecną chwilę posiadamy ponad 938tysiecy wyświetleń. 

O czym jest blog? Jak zauważyliście w tytule blog jest przede wszystkim poświęcony mamom i ich pociechom. Jestem dumna z teraźniejszych prowadzących blog i dziękuję za każde słowo które kazda z  nich tutaj zamieściła. Pokazałyście że Wasza kreatywność nie ma granic. Jesteście wspaniałe. Dziękuję też współzałożycielce Wioli za pomysł stworzenia tego bloga oraz realizację. Życzę sobie i wszystkim by nadal tak prężnie nasz mamusiowy blog się rozwijał by był nadal inspiracją dla teraźniejszych i przyszłych MAM. Może niebawem uda mi się wrócić do zespołu bądź jako gościnna projektantka pokaże kilka rzeczy z którymi walczyłam przez ten czas nieobecności. Do miłego usłyszenia zatem. Przesyłam buziaki. Ania

Wspomnienia naszej byłej projektantki Edyty (Edithy)

Każda rzeka bierze swój początek ze strumienia, a każda pasja zaczyna się od zainteresowania, od hobby właśnie. Dlatego warto robić to, co po prostu lubimy.

Czas z Klubem Twórczych Mam wspominam bardzo miłe. Świetny sympatyczny team. Mamy  pasjonatki. Z pasjami tworzenia, niejednokrotnie coś z niczego. Potrafiące doskonale pogodzić codzienne obowiązki z hobby, mające syndrom niespokojnych rąk 🙂 Tak, tak... sama coś wiem o tym. Nie ma dnia abym się nudziła, zawsze w głowie mnóstwo pomysłów i planów do zrealizowania. Gdyby nie ilość obowiązków zawodowych oraz udzielanie się gdzie się da wróciłabym do dobrych czasów w KTM. Życzę Mamom dalszego rozwijania swoich pasji i talentów oraz mnóstwa pomysłów!

Wspomnienia naszej byłej projektantki Darii (Etoile)

W Klubie Twórczych Mam spędziłam wiele kreatywnych miesięcy. Czas ten wspominam bardzo miło, choć nie raz iskry leciały🙂 Szczególnym  sentymentem darze nasze rozmowy na fb grupie o wszystkim i o niczym, o rzeczach błahych i istotnych, a najważniejszym momentem było spotkanie na żywo z Justyną, Asią, Anią i Karoliną. Aktualnemu teamowi składam przede wszystkim gratulacje z okazji 10 rocznicy, życzę Wam wszystkiego najlepszego, mnóstwa nowych pomysłów, czasu i cierpliwości 😘

Wspomnienia naszej byłej projektantki Karoliny (Loli)

Kochany Klubie Twórczych Mam! 

Od kiedy tylko Was poznałam, byłam pod wielkim wrażeniem Waszej pasji nie tylko dla tworzenia pięknych rzeczy, ale przede wszystkim pod wrażeniem Waszego -pełnego inspiracji -podejścia życia. To wspaniałe, jak bardzo zarażacie innych kreatywnością, promujecie taki mały przystanek twórczy dla naszych dzieci, dla naszych rodzin, dla nas! W obecnym świecie pełnym pędu i rutyny, współtworzycie jedną z najlepszych inicjatyw, w jakich miałam okazję uczestniczyć. Bardzo Wam za to dziękuję! Dziękuję za Wasz wkład pracy, determinację, motywację i inspirację!

Wszystkim Wam, zarówno współtworzącym, jak i kreatywnym czytelnikom - i małym i dużym  -wysyłam moc życzeń, zdrówka, siły do pokonywania wszelkich przeciwności, spełnienia z wykonywania rzeczy na swój niepowtarzalny sposób i dużo dużo szczęścia! Sto lat!

Wspomnienia i refleksje naszej obecnej projektantki Eli (karto_flanej)

Klub Twórczych Mam śledzę od jego powstania. Pamietam ten entuzjazm, jaki pojawił się na samym początku- niesamowita inicjatywa i coś zupełnie nowego i innego. Nie opuściłam żadnego wyzwania i bardzo chciałam uczestniczyć czynnie w działalności Klubu. Udało mi się to i w kwietniu 2014 roku dołączyłam do zespołu. Poznałam mnóstwo twórczych osób. Czasem miałyśmy zupełnie inne spojrzenie na kształt tego klubu, ale wszystkie pomysły omawiałyśmy zawsze wspólnie. Szczególnym sentymentem darzyłam cykl wyzwań gościnnych projektantek, udało mi się dzięki temu poznać bardzo dużo kreatywnych osób, tworzących w najprzeróżniejszych technikach rękodzieła.

Dobrze się tu czuję, zawsze mogę liczyć na wsparcie dziewczyn z zespołu i myślę, że ta atmosfera z początków klubu nadal tu jest, mimo tego, że przeszedł on wiele zmian. Wszystkiego najlepszego dla naszego zespołu twórczego!

Refleksje obecnej projektantki Diany (Diars)

Do Klubu Twórczych Mam dołączyłam w styczniu 2021 roku i od razu poczułam się tu wspaniale! Mimo iż nie spotykamy się na co dzień, to bardzo dużo rozmawiamy na naszej grupie, wzajemnie się wspieramy, doradzamy sobie, śmiejemy się i płaczemy. Klub Twórczych Mam to wielka rodzina, w której wszyscy bardzo się lubimy i szanujemy. Jak w każdym domu, i wśród nas są czasem odmienne zdania i gorsze dni, ale przeważają te radosne i szczęśliwe momenty, które będą niezapomnianym wspomnieniem na lata! Dzięki Klubowi mam szansę pokazywać pasje swoje i swoich dzieci, pisać o ważnych dla mnie sprawach i niemalże w każdym miejscu zbierać materiały do nowych postów. Mam nadzieję,że się niedługo spotkamy z naszym teamem w realu, a miłym pogaduchom nie będzie końca! Wszystkiego najlepszego dziewczyny!

Refleksje obecnej projektantki Justyny. (tynki)

Klub Twórczych Mam towarzyszy mi od początku swojego istnienia. A może to ja (z różnym natężeniem zaangażowania) towarzyszę jemu? Nie wiem, bo to trwanie i towarzyszenie jest niczym symbioza dwóch organizmów.

Dzięki KTM miałam zawsze dodatkową motywację, by działać z dzieciakami, by móc podzielić się z Wami pomysłami na wspólne, kreatywne spędzenie czasu przede wszystkim z dziećmi. Z czasem przyszły nowe pomysły na tworzenie tego miejsca, zmieniły się formuły zabaw, wyzwań...pojawiły się nowe bloki tematyczne.

 Jako zespół chciałyśmy, by to miejsce było dla każdej kobiety. By każda z Was znalazła coś interesującego dla siebie. 

To tutaj poznałam wspaniałe, inspirujące kobiety. Rozmawiamy ze sobą codziennie...dzielimy swoje troski, problemy ale przede wszystkim te małe, a czasem i większe sukcesy i radości... Wzajemnie się wspieramy i spieramy również. Jesteśmy dla siebie wzajemną motywacją, czerpiemy i dzielimy się swoją energią, wiedzą...

Te znajomości, zażyłości przeszły do reala, w natłoku codzienności znajdujemy czas na spotkania "face to face" choć czasem dzielą nas setki kilometrów. 

Wierzę, że istnienie tego miejsca przynosi wiele dobra także i Wam. Życzę nam jako zespołowi kolejnych lat wypełnionych zadaniami, pomysłami i inspiracjami i ta kobiecą czułością...aby znajdowały się zawsze osoby, dla których to, co robimy było przydatne... :)

Refleksje obecnej projektantki Joanny (JB)

Jestem w klubie od półtora roku, a wydaje mi się że towarzyszy mi o wiele dłużej. Przyszłam tu z moim obecnym scrapowym światem i bardzo twórczą siedmiolatką. Chciałam Wam pokazać moje prace i pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem, a tymczasem to właśnie KTM dał mi więcej niż ja jemu. Powróciły rzeczy, których od dawna nie praktykowałam jak np. wyszywanie, szycie, decoupage... Dzięki obecności tak kreatywnych osób i tematów, które wspólnie opracowujemy wzbogaciła się moja kuchnia, wiedza na temat roślin i nie tylko, poznałam miejsca, do których warto się wybrać i ludzi, którzy zarażają swoim pozytywnym podejściem do życia pełnego pasji. 

Dziękuję koleżankom za rozmowy, wspólne tworzenie, planowanie.... Życzę klubowi dalszego rozwoju i dużego grona aktywnych obserwatorów.

Refleksje obecnej projektantki Kasi ( Katrin)

Do zakręconego teamu KTM dostałam się kilka lat temu i był to dla mnie ( i nadal jest) wielki zaszczyt uczestniczyć w tym projekcie. To co mnie tu urzekło, to zakulisowy nacisk bardzo na człowieka a mniej na zadania. Z racji budowy domu i przeprowadzki moja działalność niestety oststnio od wielu miesięcy sprowadza się głównie do recenzji książek i drobnej pracy z dziećmi, ale za to kocham nasz zespół, że mimo życiowych zawirowań nikt mnie stąd nie wyprosił, a każda z nas poza wyzwaniami ma w innych projektantkach wsparcie. Co jest też wartościowe, to to, że jesteśmy mamami z różnym stażem. Niektóre mają już dorosłe dzieci, inne małe i dzięki temu możemy ruszać do naszych zadań i dużych, i małych, a każda fajna babka może się artystycznie wyżyć sama lub z dzieciakami w naszych zabawach. I jeszcze a propos książek to mimo iż lubię czytać, to dzięki KTM zdecydowanie podnosimy procent czytelnictwa w naszym kraju 😜.

Refleksje obecnej projektantki Joasi ( joasia&art)

Do zespołu Klubu twórczych Mam dołączyłam w 2019 roku. Szykowanie inspiracji na wyzwania jest dla mnie dodatkową motywacją. Z dużym wyprzedzeniem teraz planuję swoje prace twórcze. Cały czas stawiam jednak sobie kolejne wyzwania. Poznaję i próbuje dalej szydełkować. Lubię też bardzo czytać i pisać recenzje. Podpatrując dziewczyny próbuje często nowych technik np. tworzenie kartek. Cieszę się, że mogę opiekować się naszymi hafciarskimi wyzwaniami, gdzie ostatnio zgłoszono tak dużo pięknych zakładek. Lubię też z dziewczynami trochę porozmawiać o codziennych wydarzeniach.  Wspólnie szukamy fajnych pomysłów na kolejne wyzwania i posty. Dziewczyny zarażają pozytywną energią. Uważam, że razem tworzymy fajny wspierający się zespół twórczych mam :)

Refleksje obecnej projektantki Zosi (ZosiaSadosia)

W Klubie Twórczych Mam jestem od stycznia 2021 roku. Cały ten czas to wyjątkowo kreatywne chwile, pełne współpracy, czasem współczucia i motywacji, czasem nawet burzliwych wymian zdań. 😉  Dzięki pozostałym projektantkom, to dla mnie taki drugi dom. Mam nadzieję, że przy takim jubileuszu będziemy mogły się spotkać w realu. 

Refleksje obecnej projektantki Ani (Ania z zapiecka)

Do Klubu Twórczych Mam dołączyłam w 2015 r. choć praktycznie od początku jego powstania śledziłam poczynania dziewczyn i próbowałam swoich sił w wyzwaniach. Dla mnie Klub Twórczych Mam to grupa wspaniałych dziewczyn, tych, które tworzą lub tworzyły KTM ale i naszych czytelniczek. Wiele znajomości przeniosło się z internetu do realnego życia, zawiązały się cudowne przyjaźnie. Tak jak napisała Daria, choć czasem iskrzyło i nadal pojawiają się różne pomysły to i tak się wspieramy i szukamy porozumienia. 

Mam wrażenie, że czas mojej największej kreatywności przypadł na okres gdy dzieci były małe i  miały szalone pomysły, które Mama musiała realizować, np. przebranie za samochód lub strój ośmiornicy. Nie było wyjścia, musiałam chwytać się różnych narzędzi pracy, to wtedy też zrodziła się moja największa pasja, która dziś jest miłością do włóczek. Wyzwania KTM do zawsze i dla nas są spore wyzwania, żeby przygotować inspirującą pracę, mam nadzieję, że nadal daję radę :) 

Dzieci rosną, w KTM jestem już 7 lat i przychodzi czasem refleksja, że jak tak dalej pójdzie to za kolejnych kilka mogę zostać "Twórczą Babcią" (śmiech). 

Niech nam KTM się rozwija i inspiruje, kolejnych 10 lat :))

Refleksje obecnej projektantki Asi (AsiB)

Już sama nie pamiętam, kiedy dołączyłam do Zespołu, ale było to dawno.. i ciągle się zastanawiam, dlaczego nadal mnie dziewczyny z niego nie wyrzuciły?? To oczywiście żart, bo dziewczyny są bardzo wyrozumiałe i cierpliwe (nawet nie wiecie jak bardzo!). I mimo, iż moja działalność w Klubie Twórczych Mam przez te lata była..hmm..no różnie z tym bywało i bywa, to nadal tu jestem. I owszem, były burze, nawałnice i kto wie co jeszcze i pewnie nadal będą, ale to dobrze, tak powinno być, bo inaczej wiało by nudą😜 Choć Zespół się zmieniał, część wspaniałych dziewczyn odeszło, to mogę napisać, troszkę nieskromnie, Klub Twórczych Mam zawsze tworzyły i tworzą niesamowite osoby, bo KTM to nie tylko projektantki, ale też Wy! W tej przestrzeni poznałam mnóstwo naprawdę wyjątkowych osób, które robiły przepiękne i niepowtarzalne rzeczy.  Część z nich znam osobiście, a część tylko "przez internet", ale każdą pamiętam i będę mile wspominać. I taka właśnie jest moja refleksja na temat Klubu. 

Z tego miejsca, chciałabym życzyć nam wszystkim, żeby tak było nadal. Żeby ta społeczność rosła w siłę i dawała nam jak najwięcej satysfakcji i radości. Wszystkiego dobrego i jak najpiękniejszego!!

Na koniec mamy dla Was zgadywankę. Kto odgadnie kiedy odbywały się te zabawy? Wystarczy, że podacie rok.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


Zapraszamy do udziału, nie trzeba udzielić wszystkich pozytywnych odpowiedzi, aby wygrać nagrodę, czyli zestaw gadżetów Klubu Twórczych Mam. A jakie to gadżety to już całkiem niebawem. Na odpowiedzi czekamy cały miesiąc.

Żegnamy się z Wami naszym starym banerkiem. 

Zespół 

7 komentarzy:

 1. Gratulacje dziewczyny, 10 lat to piękna rocznica. zaglądam sobie do Was od kilku lat. Nie zawsze komentuje, ale na bieżąco jestem bo czytam. W wielu zabawach też brałam udział. Dlatego od razu mogę napisać że Wielkanocna Zabawa Kartkowa była w 2017 roku, a Sal z Hobberią w 2019 roku. Wiem, bo bawiłam się wtedy z Wami :) Najlepsze życzenia dla Was wszystkich, żebyście miały siłę dalej ten blog tworzyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No więc tak: Nr 1 - rok 2017; Nr 2 - rok 2012; Nr 3 - rok 2020; Nr 4 - rok 2014; Nr 5 - rok 2016; Nr 6 - rok 2022; Nr 7 - rok 2018; Nr 8 - rok 2020; Nr 9 - rok 2013; Nr 10 - rok 2019

   Usuń
 2. Gratuluję kolejnej rocznicy i życzę wielu kolejnych twórczych lat:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, hej. Nooo dziewczyny Gratulacje wielkie. Sto lat i spełnienia marzeń. Lata pracy za Wami. Życzę samych Twórczych dni i pomysłów do tworzenia w dalszym ciągu bloga.
  Wszystkiego Najlepszego 🥳🌷❤️🥰🎂❤️🍰O dziwo z wszystkich wymienionych zabawa przez Was wzięłam tylko udział w hop-hop (nr 8)2020r.
  TU link https://panipaniuska.blogspot.com/2020/06/hop-hop.html?m=1
  I rozpoznaje oczywiście bierzacy banerek z lipca i czerwica (nr6) 2022r w zabawie z mamą.
  Mam na swoim koncie oczywiście dużo innych zabawa z Wami. Cieszę się, że mogłam dołączyć do nich po raz pierwszy 20.XII.2019r i, że mogłam Was poznać. Pozdrawiam gorąco. 🎂🌷100 lat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję,pięknie prowadzony blog,różnorodne wyzwania,super przygotowana inspiracje.Bardzo doceniam pracę wszystkich osób prowadzących bloga.Życzę dalszej weny....

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny jubileusz:) Gratulacje. Jestem z Wami od niedawna raczej jako babcia Marysi. Na wyzwania nie daję swoich prac bo uznaję iż wszystkie sa ładniejsze od moich. Oglądam Wasze starsze posty i tyle inspiracji na prace z naszą Maryśką. Biorę udział w waszym konkursie na zdjęcia wyzwań. Ogladam zapisuję i prubuję. Nr 1_2017; Nr 2 _2012; Nr 3_2020; Nr 4_2014; Nr 5_2016; Nr 6_2022; Nr 7_2018; Nr 8_2020; Nr 9_ 2013; Nr 10_2019

  OdpowiedzUsuń
 6. I ja przyłączam się do gratulacji i życzę kolejnych pięknych twórczych chwil na codzień że swoimi pociechami dla całego zespołu!!!! Nie po drodze mi ostatnio z komputerem ale w tych zabawach co brałam udział i co je pamiętam spróbuję wpisać nr 10 -2019, nr 8- 2020, nr 7-2018, nr 6-2022, nr 3- 2020 😀 reszty nie kojarzę a czasu na przeszukanie bloga niestety nie mam... dzięki za Wspólna zabawę i przesyłam urodzinowe pozdrowienia 😗😁😘

  OdpowiedzUsuń