piątek, 1 lipca 2022

Zrobione z Mamą: lipiec-sierpień

Witajcie wakacyjnie! 

Mamy  nadzieję, że pomimo upałów dajecie radę.

Dziś 1 lipca czyli dzień, w którym rozpoczyna się nasze wyzwanie dla dzieci "Zrobione z Mamą". Tak jak co roku wyzwania wakacyjne trwają przez dwa miesiące, czyli do końca sierpnia. 

Jeśli potrzebujcie konkretnego tematu to nasza propozycja brzmi "URODZINY". 


W KTM lipiec jest miesiącem szczególnym, już niedługo zdradzimy Wam szczegóły :))

Oczywiście jak zawsze zachęcamy do zgłaszania wszystkich prac, niekoniecznie tych urodzinowych, niekoniecznie własnych dzieci - chętnie zobaczymy prace Waszych podopiecznych. Natomiast zdecydowałyśmy, że maksymalna ilość zgłoszonych prac, to nie więcej niż 4. Przypominamy, że zgłaszamy wszelkie twórcze prace dzieci. Relacje z życia codziennego rodziny to również niemała przyjemność do obejrzenia w poście, natomiast prosimy o wyraźne zaznaczenie jakie prace biorą udział w wyzwaniu. Chcemy w ten sposób dać szanse i tym dzieciom, które są dumne choćby nawet i z jednej pracy handmade. 

Oto inspiracje naszego zespołu:

Chłopcy karto_flanej robili kartki na urodziny kolegi.

A starszy eksperymentuje z farbami i namalował kilka obrazów.Dzieciaki tynki zawsze spędzają czas bardzo kreatywnie:

  • było lepienie, malowanie i kolorowanie:

  • powstał też prawdziwy wulkan

U dzieciaków Diars nadal najbardziej aktywna twórczo jest Lidka (8 lat), która wciąż rozwija swoją rysunkową pasję i tworzy coraz to nowe prace. Jedną z nich są zwierzątka żyjące w lesie, który znajduje się tuż przy jej domu. 


Lidia wykonała też kartkę z okazji jubileuszu Klubu Twórczych Mam, którą chce wysłać do jednej z założycielek bloga  (uuups, pojawiła się tutaj zapowiedź świętowania ;) )


Wspólnie z bratem Bartkiem (3 lata) brali udział w pikniku, podczas którego wykonywali rękodzieła. Ozdabiali ekologiczne torby na zakupy:


  oraz robili czarodziejskie ptaki z tektury:

Dzieci Diars bardzo pomagają w pracach domowych, np. codziennie podlewają posadzone przy domu roślinki:Dzieci Ani wyrastają ze wspólnej kreatywnej twórczości, ale zawsze znajdzie się okazja do tego aby kogoś zachęcić do tworzenia. Imienniczka naszej projektantki, Ania, to bardzo uzdolniona dziewczynka z Ukrainy. Jej specjalnością są cienkopisy i w prezencie dla Ani, która dba o rozwój talentu dziewczynki, narysowała gnieźnieńską katedrę:
a tak wygląda katedra w rzeczywistości:


Nagrodą w wyzwaniu, tradycyjnie, jest książeczka niespodzianka. Prace na dowolny temat zgłaszajcie przez żabkę - pamiętajcie o umieszczeniu naszego banerka.

Zapraszamy do wspólnej zabawy :)

Zespół KTM

2 komentarze:

  1. Pięknie tworzycie a taki jubileusz należy pięknie świętować 😀😃🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. DZieciaki są bardzo kreatywne. Piękne jubileuszowe prace

    OdpowiedzUsuń