sobota, 7 czerwca 2014

Kreatywne czytanie - Przeciwieństwa

Witajcie, dzisiaj chciałam się z Wami podzielić opinią na temat 2 książeczek, które łączy jedno...PRZECIWIEŃSTWA-RÓŻNICE...
Pierwsza z nich to:


Autorka: Agata Królak; Wydawnictwo Dwie Siostry
Grube kartki idealne dla rączek malucha, ilustracje-bazgrołki, które DZIECI wprost uwielbiają...oto jak książeczka prezentuje się wewnątrz:
 Kolejna to: "Szukam przeciwieństw" z ilustracjami Isabelle Nicolle, z serii "Centrum Edukacji Dziecięcej"...książka podobnie jak poprzednia, zrobiona z grubej tektury, w środku kolejne stronnice podzielone na pół i cała zabawa polega na odszukiwaniu przeciwieństw na kolejnych stronach.
Spotkanie z takimi lekturami może być wspaniałym początkiem do zabawy w poszukiwanie różnic i przeciwieństw w otoczeniu...szklanka pełna i pusta, jajo duże (kurze) i małe (przepiórcze), suchy i mokry (np ręcznik świeżo wyprany i ten, który spoczywa gdzieś na półce), zimne i gorące (bezpieczniej CIEPŁE...np zimne kostki lodu i ciepły kompot), krótki i długi (np kawałki wełny, albo bluzeczki z krótkim i długim rękawem) etc.

Możemy też sami wykonać karty zabaw dla dzieciaków chociażby naklejając wycinki z gazet na tekturę na zasadzie przeciwieństw i różnic. 
:) 

A Wy jakie macie jeszcze pomysły na zabawy z różnicami i przeciwieństwami?

MIŁEGO WEEKENDU


1 komentarz: