niedziela, 17 maja 2015

Motyw - KWIATY

Czy wyobrażacie sobie MAJ bez kwiatów? Ja NIE. 
Bo MAJ to kwiaty, zapachy i kolor!
Urodziny, imieniny, czy niedzielne spotkanie ze znajomymi... dla nas to zawsze okazja by wypróbować coś nowego. Przy okazji trzymanie się jakiegoś "motywu" usprawnia działanie ale i porusza wyobraźnię. A to lubimy. Dziś garść inspiracji kwiatowych. Kulinarnych, dekoracyjnych i prezentowych :)

2 dni temu "Zośki" obchodziły imieniny...


Moja Zosia sama zakasała rękawy i wzięła się za pieczenie ciasteczek (przyznam się szczerze, że z każdym kolejnym razem robi to coraz lepiej :) rośnie mi prawdziwy pomocnik :) ) ja je potem tylko polukrowałam.

 Był też a'la torcik z czereśniami  i galaretką (w zeszłym roku w lecie wydrylowałam całkiem sporą ilość czereśni, zagotowałam z cukrem i laską wanilii a potem brakło mi słoików, więc wylądowały w zamrażalniku...przydały się)  I rolada czekoladowa z rabarbarem i budyniem (przepis TU-klik)To było "na imieniny"...a kiedyś tam przy okazji pojawiły się u nas inne kwiatowe inspiracje, np takie:
Może wykorzystacie także pomysł na piękny wianek według pomysłu Eli? (DIY tu - klik)


A Ciocia Wiola dołożyła do tego takie kwiatki:portfelik z kwiatuszkami 

I jeszcze nieco inspiracji z sieci (źródło: pinterest.com)


Macie pomysły na jakieś konkretne motywy, które chciałybyście tu zobaczyć? Wasze propozycje wpisujcie w komentarzu a my w najbliższym czasie postaramy się o publikacje zarówno pomysłów znalezionych w sieci jak i naszych własnych :)
POZDRAWIAM

1 komentarz: