czwartek, 10 marca 2016

Wyzwanie cykliczne "WIOSENNO - EKOLOGICZNE BINGO"

Witajcie! 

Dziś chciałybyśmy Was zaprosić do wiosennego wyzwania, bo przecież wiosna (przynajmniej ta kalendarzowa) jest już tuż tuż :)

Marzec to miesiąc kiedy przyroda budzi się do życia, cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na dworze, to również czas wiosennych porządków. 
W związku z tym, że 21 marca obchodzimy także Dzień Ziemi chciałybyśmy zaproponować Wam zabawę wiosenno - ekologiczną.Sponsorem naszego wyzwania jest sklep internetowy z artykulami do scrapbookingu i decoupage Eko Deco. Do wygrania jest bon zakupowy o wartości 30 zł!Dziękujemy naszemu sponsorowi za podarunek dla projektantek KTM, m. in. w postaci Ziemi.
Przechodząc do tematu wyzwania, proponujemy Wam zabawę z tablicą BINGO, która wygląda następująco:


Stwórzcie pracę inspirowaną trzema wybranymi słowami (wybierać możecie w pionie, poziomie i po skosie). Wykorzystajcie w pracy resztki przydasi odnalezione w czasie wiosennych porządków, stwórzcie kartkę, plakat dla dla siebie i/lub dzieci, pobawcie cię w nadawanie starym, niepotrzebnym przedmiotom nowych form.

A oto nasze inspiracje:

Ania wykorzystała w swojej pracy otrzymaną od eko - deko ziemię i stworzyła plakat do klasy pierwszaków, przypominający o konieczności segregowania odpadów.


(praca w linii: papier - tekst - Ziemia)

W trakcie porządków wpadła jej w ręce stara, za mała bluzka, z której uszyła wiosenną poduszkę. Bluzka czekała na swój czas dobrych kilka lat, bo przecież szkoda wyrzucić (przyda się ;) )
(praca w linii: kwiaty - wiosna - recykling)

Ela (karto_flana) zrobiła kartkę z recyklingowym elementem nawiązująca do Dnia Ziemi:


 (praca w liniach: drzewa-recykling-Ziemia oraz papier- tekst- Ziemia)

Kula ziemska powstała z drewnianego krążka, o takiego:


a krążek ten znalazła jakiś czas temu przy urodzinowym bukiecie z kwiatami.


Monika z puszki po granulowanej herbatce dla dzieci zrobiła wazon w wiosenne kwiaty.(praca w linii kwiaty-WIOSNA-recykling)

tynka zrobiła organizer na mapy. Pudełko po sandałach okleiła gałązkami brzozy i dokleiła "Ziemię" - gadżet od sponsora, który idealnie dopasował się do przeznaczenia pudełka :)


(praca w linii drzewa-recykling-Ziemia)

Zrobiła też porządki w przydasiach i wykonała zawieszkę/łapacz snów z pomponików (z resztek włóczki) z pojedynczych szydełkowych kwiatków, brzozowych zawieszek, drucianych kwiatków...


(praca w linii kwiaty-WIOSNA-recykling)

Wiola wykorzystała do swojej ramki ze starego obrazka Ziemię od eco deco oraz cytat " Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem "


(praca w linii papier - tekst - ziemia )

oraz starą ramkę ozdobiła kartką z książki do tego gałązki i szydełkowe kwiatuszki(praca w lini papier - wiosna - drzewa )

Paulina stworzyła malowany plakat w ramce 

( praca w lini papier-tekst-ziemia )


Tradycyjnie zachęcamy Was do udziału w wyzwaniu, tym bardziej, że jest o co powalczyć :))

Zasady wyzwań znajdziecie w zakładce.

Miłych wiosennych porządków Wam życzymy oraz owocnego tworzenia!

Zespół KTM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz