poniedziałek, 28 listopada 2016

Tutorial na prostą kartkę świąteczną.

W dobie powszechnego dostępu do Internetu przeważnie wysyłamy życzenia świąteczne emailem bądź smsem, dlatego tez kartki z własnoręcznie wypisanymi słowami są tak pożądane i cenne. 

Choć w dziedzinie scrapbookingu czy cardmakingu daleko mi do doskonałości postanowiłam przygotować dla Was kursik na prostą kartkę bożonarodzeniową.Do jej przygotowania potrzebujemy :


 • Nożyka lub nożyczek, linijki, maty do cięcia,
 • Wstążki, koronki
 • Bloku technicznego białego i kolorowego/ kolorowych karteczek z notesika
 • Naklejek lub tekturek
 • Świątecznych papierów i napisów (mój napis stworzyła Jolagg)
 • Kosteczek dystansowych, taśmy dwustronnej, ewentualnie kleju,
 • Dziurkacz brzegowy.
Kartkę z bloku technicznego białego składany na pół i przecinamy wzdłuż lub w szerz w zależności do tego czy chcemy mieć kartkę poziomą czy pionową. 
Składały na pol i mierzymy boki otrzymanej bazy, docinamy papier świąteczny, mozna go dociąć idealnie, ale można też zostawić kilka mm marginesu Zanim przykleimy papier do bazy w dolnej części papieru ozdobnego należy przymocować koronkę czy wstążkę, najlepiej wg mnie to zrobić dwustronna taśmą klejącą, jeśli chcemy wyciąć dziurkaczem brzegowymi ozdobny paseczek mocujemy go w tym momencie poniżej dekoracji od "lewej strony".Przyklejamy do bazy :Na wstążce/korone mocujemy napis na kosteczkach 3d, można wspomóc się też np magickiem. Z kartek boku technicznego wycinamy kwadrat/prostokąt na ktory naklejamy tekturki lub naklejki, można wykorzystać np ususzone plastry pomarańczy czy jakiś obrazek. Kwadrat z elementem dekoracyjnym również umieszczamy na kosteczkach by dodać kartce przestrzenności.W kartkach wykorzystałam tekturki od sponsora zimowego wyzwania scrapbookingowego, na które Was zapraszamyPozdrawiam
Etoile1 komentarz:

 1. ŁAdne kartki :) Nie ważne cz prosta czy nie ważne, że od serducha :)
  Obserwuję

  OdpowiedzUsuń