czwartek, 1 grudnia 2016

Warto pomagać!

Witamy Was kochane, twórcze mamy w grudniu. Miesiąc dla każdej z nas jest bardzo wyjątkowy i magiczny, dlatego przychodzimy dziś do Was z misją. Postarajmy się w tym cudownym okresie oczekiwana dostrzec ludzi potrzebujących, którzy żyją obok nas.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji Robótka, jest to kolejna edycja słania ciepłych słow do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Na TEJ stronie klikamy w zakładkę Damy/Kawalerowie i wybieramy osobę, możemy wysłać do niej kartkę z miłymi słowami, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by dołożyć drobny upominek. W akcję zaangażujcie dzieci, będziecie zdziwieni ile radości im to sprawi.

Kolejna akcją która zasługuje na uwagę jest " Wylosuj anioła". Z inicjatywą wyszli rodzice dzieci leczonych na oddziale onkologicznym szpitala w Lublinie, chcąc pokazać dzieciom, że za murami są osoby, które o nich myślą i przesyłają słowa otuchy i wsparcia. Akcja jest bezterminowa, dlatego można w niej wziąć udział również w Nowym Roku. Rotacja w szpitalu jest ogromna dlatego też wysyłany kartkę na adres Fundacji "Gdy liczy się czas" zaznaczając na kopercie czy jest ona dla chłopca czy dziewczynki. Po więcej szczegółów zapraszamy Tu i Tu

Szlachetna paczka jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wielu osób na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Akcja jest o tyle fajna, ze w zależności od naszych możliwości finansowych paczki możemy przygotować samodzielnie bądź z rodziną czy przyjaciółmi.

Jakiś czas temu zachęcałyśmy Was do wsparcia akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków". Więcej informacji TU i TU, może w przerwie między myciem okien, a skażeniem karpia zechcecie się zrelaksować właśnie w ten sposób? Wcześniaczkom można też pomóc uczestnicząc w bazarku zorganizowanym przez  Fundację Małych Serc

Jeśli zaś chodzi o samą inicjatywę bazarków uważam, ze jest ona genialna. Na takim facebookowym wydarzeniu można wylicytować mnóstwo świetnych przedmiotów, podarować prace naszych, rąk czy po prostu nietrafione prezenty, a pieniądze pomogą np. W leczeniu. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać słowo " bazarek", a rozwinie nam się pokaźna lista.

Jeszcze prostszą formą pomocy jest przelew pieniężny czy po prostu "klik".  Większość fundacji prowadzi w internecie strony z opisem swoich podopiecznych, (chociażby Fundacja Siepomaga), możemy wybrać potrzebującego i wpłacić mu kilka złotych, pamiętając o tym, ze każda taka organizacja bardzo wnikliwie sprawdza dokumentacje medyczną swoich podopiecznych, by wykluczyć możliwość wyłudzeń. Na stronie Dobry klik co miesiąc zbierane są pieniądze na inne dziecko, a wystarczy tylko raz dziennie " odkryć kwadracik", wchodząc w zakładki można również pomóc zwierzętom. 


A czy wpieracie wyżej wymienione akcje ? A może angażujecie się w inne?  

Pozdrawiam
EtoileBrak komentarzy:

Prześlij komentarz