środa, 22 listopada 2017

Świerszczykowy Klub Książkowy #17 FILOZOFICZNIE

Witajcie...
Czy Wasze dzieci mają tendencje do zadawania pytań?
Pewnie tak. Jak to dzieci...i to mądre dzieci :) Z pytań o podstawowe rzeczy, z pytań o zjawiska, z pytań egzystencjalnych wyłoniła się FILOZOFIA...
Przedostatni numer ŚWIERSZCZYKA- bardzo filozoficzny...

Nasze dzieciaki miały mnóstwo frajdy i zabawy z tym numerem, dowiedziały się też masę ciekawych informacji...jak to Świerszczyk-ma w sobie do zaoferowania wszystko: od wiedzy, ciekawostek, przedstawionych w zabawny sposób, poprzez trening umysłu z zakresu różnych dziedzin...rozwija wyobraźnię, uczy, bawi! :)

Synek Etoile - Adaś (7 lat) z chęcią rozwiązał wszystkie zamieszczone w numerze łamigłówki 

Córka tynki - Zosia (5 lat) jak zawsze przeczytała z mamą ulubione obrazkowe historie:

 Do wiersza filozof zobrazowała i nazwała emocje:

smutek, złość, gniew, radość, szczęście...

 Z kart dopasowywaliśmy pary na zasadzie jakiś cech podobieństwa, lub logicznego "powiązania"...np. krasnal miał słaby wzrok-potrzebował okularów, tort miał masę orzechową, kostka i muchomor są w kropki, kaktus i kosmita są koloru zielonego, smok i jednorożec to postaci bajkowe, śnieg i wiatr to elementy pogody...

Opowiadanie o małej Zuzi, która zadawała pytania jak "rasowy filozof" mogą posłużyć do rozmów o byciu tu i teraz, o zachowaniu etc....o przemijalności (miesiąc listopad, który chyli się ku końcowi sprzyja temu szczególnie-zapraszamy do naszego posta w tym temacie TU<KLIK>)

Uzupełnieniem tych filozoficznych rozważań była ta oto książka, otrzymaliśmy ją w prezencie od naszej Przyjaciółki...postać Pandy bardzo sympatyczna, z kolei opisane historie/legendy, mądre opowiastki Pandy znałam już z krótkich pogadanek Ojca Szustaka...kojarzycie?


Pozdrawiamy
tynka&Etoile

1 komentarz: