sobota, 20 maja 2023

Mama czyta - "Czulsza niż dotyk" Dominika Rosik

 "Czasami najprostsze marzenia są najtrudniejsze do zrealizowania"

Marieta, to utalentowana rzeźbiarka, która po wypadku nie potrafi odzyskać równowagi życiowej i za namową swojego terapeuty postanawia zaszyć się na Mazurach. 

Maks,  to ceniony fotograf, współpracujący ze znakomitymi czasopismami, który nie rusza się nigdzie bez przewieszonego przez ramię aparatu i swojego psa.

Ona spontaniczna, radosna i On arogancki i gburowaty okazują się mieszkańcami sąsiadujących domków nad jeziorem. Wpadają na siebie zbyt często jak na zwykłe zbiegi przypadków, mimo wzajemnej niechęci i potrzeby bycia w samotności.  Nic w tej książce nie jest ani oczywiste ani nie dzieje się od razu. Mimo, że czytelnikowi zdawać by się mogło, że zna dalszy przebieg akcji, to autorka skonstruowała fabułę w trudny do odgadnięcia sposób. I bardzo dobrze! Bo powieść Dominiki Rosiak nie jest zwykłym love story, ale pełną zawiłych zwrotów akcji niebanalną powieścią o bolesnej przeszłości. Porusza, wyzwala emocje, daje do myślenia. 

Czy drogi tych dwojga się spotkają na dobre? Nie będę zdradzać, aby nie odbierać Wam przyjemności sięgnięcia po tę książkę. Jak sam tytuł wskazuje "czulszą niż dotyk", bo wszystko w życiu "Zaczyna się i kończy w miłości".  Z największą przyjemnością przeczytałam i polecam! Dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka za przesłanie mi tej książki do recenzji klik

Diana


1 komentarz: