niedziela, 28 sierpnia 2016

Wybierz sport dla swojego dziecka- Pływanie

Witajcie, jak minął upalny weekend? Może to już ostatnie tak ciepłe dni tego lata? Pewnie wielu z nas szukało ochłody na pływalni, czy kąpielisku. Może warto byłoby wykorzystać teraz ten naturalny dziecięcy pociąg do zabawy w wodzie i zapisac dziecko na zajęcia z pływania?


(źródło zdjęcia: klik)

 Na zajęcia pływania można zabrac nawet niemowlęta. W wieku od 4 do 8 miesięcy posiadaja naturalną zdoloność do wstrzymywania oddechu pod wodą.


(źródło zdjęcia: klik)

I jeszcze garść inforrmacji na temat korzyści z pływania:

"Główną zaletą pływania jest fakt, iż woda zmniejsza obciążenie na mięśnie i stawy. Co więcej, efekt, jaki chcemy osiągnąć uzależniony jest przede wszystkim od poświęconego czasu i włożonego wysiłku. Z jednej strony pływanie może być świetnymćwiczeniem rozciągającym i relaksującym, a jeśli postanowi się pokonać jakieś większe długości, wysiłek w to włożony pomoże we wzmacnianiu serca i płuc. W przypadku dzieci z wadami postawy korzyści z pływania obejmują również kształtowanie kręgosłupa. Pływanie to stosunkowo bezpieczny sport, który rzadko powoduje urazy, dlatego też rodzice nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swoich pociech. Warto uświadomić sobie, że dzieci znacznie szybciej uczą się pływać niż osoby dorosłe. Wynika to z faktu, iż małe dzieci nie mają oporów przed wodą i są swobodniejsze w swoich ruchach. Nauka pływania może się nawet zacząć na etapie niemowlęctwa. Maluchy pływają instynktownie i bardzo szybko przyzwyczajają się do wody. Im wcześniej zacznie się naukę pływania, tym większą swobodę nasze dzieci będą czuły w wodzie.
Większość dzieci uwielbia zabawy w wodzie, dlatego też zajęcia na basenie wydają im się znacznie ciekawsze niż inne formy zajęć z wychowania fizycznego. Co więcej, pływanie wskazane jest nawet dla dzieci, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uprawiać innych sportów. Wśród nich są między innymi dzieci cierpiące na astmę czy młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Pływanie jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku młodych ludzi borykających się z problememnadwagi i otyłości. Dla nich ruch w wodzie może być łatwiejszy niż podczas normalnych zajęć sportowych."
(źródło tekstu: klik)
Pozdrowienia!

3 komentarze:

  1. Masz rację Elu z tym pływaniem. Moja starsza jeszcze nie potrafi, ale uwielbia zabawy na basenie, dlatego przy kolejnej córci już się tak nie będę "szczypać" i jak nie będzie przeciw wskazań, to gdy skończy pół roku zapiszę na naukę pływania. Pozdrawiam serdeczne wszystkie Twórcze Mamy :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O Jolu, wieki całe... miło Cie widzieć! I gratuluję dobrej nowiny :)

      Usuń