wtorek, 6 września 2016

Wyzwanie "Zrobione z Mamą" - Witaj szkoło! Witaj przedszkole!

Witajcie!

1 września i początek zarówno szkoły jak i przedszkola mamy za sobą. Niektóre dzieci wróciły do znajomych sal i pań, inne po raz pierwszy zmierzą się z wyzwaniem jakim jest przedszkole lub szkoła. Warto dla oswojenia trudnej sytuacji wspólnie zadbać o kącik nauki, przygotować plan lekcji, skompletować przedszkolną/szkolną wyprawkę.

Mamy więc dla Was i Waszych pociech wyzwanie pt. Witaj szkoło! Witaj przedszkole! Niech będzie radośnie, kolorowo i twórczo :)


A oto jak z tematem poradziły sobie nasze klubowe dziewczyny i ich pociechy:

karto_flana z synkami upiekła przekąski, które można zabrać do szkoły/przedszkola, albo chrupać podczas odrabiania lekcji. (Przepis niebawem)tynka z dzieciakami przygotowała w pokoju miejsce do ich prac plastycznych z recyklingowymi przybornikami na kredki oraz tablicę magnetyczną :) 

Ania ze swoim ośmiolatkiem przygotowała kosmiczny plan lekcji (Ania powycinała drobne elementy i wypisała lekcje, Marcin kleił, projektował i układał :) )


Marcin własnoręcznie, jak na drugoklasistę przystało podpisał swoje zeszyty i książki (niestety sił zabrakło na wypisanie planu, dlatego musiała to zrobić Mama ;) )


Monika i Maja ozdobiły plan lekcji pierwszoklasistki Mai ;-)Zapraszamy Was do wspólnej twórczej zabawy. Dla zwycięzców mamy jak zwykle nagrodę niespodziankę :))

Pamiętajcie o zasadach wyzwań i o tym, że w cyklu "Zrobione z Mamą" liczy się kreatywność i udział Waszego dziecka (oczywiście czekamy na zgłoszenia nie tylko Mam, ale Tatusiów, Babć, Cioć ... chodzi przede wszystkim o zaangażowanie w pracę dzieci i spędzenie wspólnego czasu twórczo i radośnie :) )

Zespół 

3 komentarze:

 1. Pomysłowe :) Tu w IE dzieci nie mają ustalonego planu lekcji. Zajęcia trwają od 9.10 do 14.50. Raz w tygoniu jest dzień sportowy. Wszystkie książki i zeszyty zostają w szkole. Do domu dzieci przynoszą tylko zadanie domowe -ksero kartki lub zeszyt ćwiczeń.Plecak praktycznie służy do przynoszenia niezjedzonych resztek z darmowego posiłku w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale wszystko pięknie zrobione i zaprezentowane. A że jestem głodna, to ślinka mi cieknie na widok tych pięknych hot-dogów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My już z Chłopcem powitaliśmy szkołę z tablicą motywacyjną i rzeczami wykonanymi z filcu :-) https://maneruki.blogspot.com/2016/09/tablica-motywacyjna-czyli-jak-zmienic.html
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń