wtorek, 8 czerwca 2021

Biblioteka Dzieciaków - "TATRY" Barbara Gawryluk, Paweł Skawiński

Zapraszamy Was w niezwykłą podróż tam, gdzie wiosną najpiękniej kwitną krokusy, na halach pasą się białe, kłębiaste owieczki, a niesamowite widoki ciągną się w nieskończoność. Dziś wyjeżdżamy w Tatry! Mało tego, zabieramy ze sobą najlepszego przewodnika tatrzańskiego, Pana Pawła Skawińskiego. 

A wszystko za sprawą świetnej książki, którą otrzymaliśmy dzięki Wydawnictwu Literackiemu klik. Jeszcze pachnąca nowością lektura, zachwyca od pierwszego otwarcia wszystkim: formatem, papierem, ilustracjami i ciekawostkami o górach! Jest to wspaniały przewodnik dla dużych i małych, w którym w nieszablonowy sposób zawarto informacje o Tatrach, zwłaszcza tych przemierzanych z dziećmi. Wszystko opisane w taki sposób, że już dziś chce się pakować rodzinę i ruszać. 

Ileż tu ciekawych historii i propozycji na wycieczki, a także wielkiego szacunku do gór i  tatrzańskiej przyrody. Ile kolorów, smaków i zapachów, które się chłonie oczami wyobraźni. A tatrzańskie widoki zapierają dech w piersiach już podczas czytania. Lidia zafascynowana lekturą i górami dopytuje o każdy szczegół, z uwagą śledzi każdą stronę, aby nic nie umknęło jej uwadze.

Kto nigdy nie był w Tatrach musi wpisać tę książkę jako pozycję obowiązkową przed swoją wyprawą, a kto był (tak jak my z mężem) na pewno nie raz się zadziwi ile jeszcze rzeczy nie widział w tym miejscu. Dziękuję autorom za tę książkę, dzięki której wiem, jak się przygotować w góry z dziećmi, gdzie iść i jak długo potrwa wędrówka, co warto zobaczyć, a czego unikać, czego spróbować po drodze i o czym nie zapominać! Dziękuję wydawnictwu za możliwość zrecenzowania!

Polecamy i zaczynamy zbierać dudki na wakacje! Cepry z Lubelszczyzny 😏

1 komentarz: