środa, 16 czerwca 2021

Wybierz grę dla swojego dziecka - DOBBLE "Psi Patrol"

 Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma, Skye, Everest! To bohaterskie pieski, które znają chyba wszystkie dzieciaki od najmłodszych lat. Na co dzień dzielnie pomagają potrzebującym, a teraz zawitały na karty Dobble, aby pomagać najmłodszym ćwiczyć refleks i spostrzegawczość! Taką gratkę przygotowała dla nas firma Rebel.

Śliczna, metalowa puszka z kartami została zapakowana dodatkowo w ozdobne pudełko i  jest świetnym pomysłem na prezent dla wszystkich wielbicieli Psiego Patrolu.
W puszce znajdziecie 30 okrągłych kart z symbolami z kreskówki.

Jeśli nie znacie za dobrze wszystkich bohaterów i ich atrybutów, to radzę, abyście wcześniej poprosili o pomoc swoje pociechy, aby szanse wygranej były wyrównane.

W Dobble na 2 dowolnych kartach znajduje się ZAWSZE 1 wspólny symbol i rzeczywiście jest to wspaniałe ćwiczenie na spostrzegawczość, bo często nie można go po prostu tak od razu dojrzeć, a na tym polega cała gra, aby go odszukać, zanim zrobią to inni. Potrzeba uwagi i koncentracji. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary.

Puszka Dobble "Psi Patrol" zawiera 5 szybkich gier familijnych (imprezowych), opisanych i zilustrowanych w instrukcji w bardzo przystępny sposób. Przećwiczyliśmy wszystkie i muszę przyznać, że najbardziej spodobał się nam "Zatruty podarunek". Ta rozgrywka wywołała u nas salwy śmiechu.

Gra Dobble jest jedną z naszych ulubionych gier rodzinnych, dlatego zdecydowałam się na wypróbowanie tej nowości od firmy Rebel. Jedyne co mnie zawiodło, to chyba cieńsze karty niż w innych grach z tego typu, które mamy. Jest to dość istotna sprawa, dlatego, że często używane mogą się szybko porwać. Poza tym szczegółem gra jest bardzo fajna. 

Dlaczego warto w nią grać z dziećmi? 

- Jej zasady są bardzo proste i szybko się je tłumaczy.

- Potrafi rozruszać każdego w zaledwie kilka minut.

- Jest wciągająca i emocjonująca dla osób w każdym wieku.

- Jej niewielki rozmiar sprawia, że możemy wszędzie zabrać ją ze sobą.

Ale przede wszystkim uczy: refleksu, spostrzegawczości, skupienia uwagi i zdrowej rywalizacji!

My gramy i polecamy! Dziękujemy firmie Rebel za możliwość przetestowania.

Diars z rodzinką

2 komentarze:

  1. Super, lubimy doble a meza chrzesniak lubi psi patrol. Juz mam pomysł na prezent dla Niego :) dzieki !

    OdpowiedzUsuń
  2. Psi parol to ulubiona bajka mojej Wiki. Pomimo 4lat wszystko wie o nich haha:-)

    OdpowiedzUsuń