poniedziałek, 17 stycznia 2022

Krok po kroku, czyli jak zrobić sól do kąpieli?

 Witajcie! Dziś chciałam Wam zaproponować chwilę relaksu z solą w roli głównej. 

Czy używacie soli do kąpieli stóp lub całego ciała? Ja tak i bardzo lubię ten rytuał. Swoją sól przygotowuję bardzo często w domu i niejednokrotnie obdarowuję nią rodzinę i znajomych przy jakichś uroczystościach. Wykonanie takiego kosmetyku jest dziecinnie proste i naprawdę nie potrzeba do tego nie wiadomo jakich składników. 

Wystarczy: sól gruboziarnista (ja używam najczęściej mieszanki soli morskiej, kłodawskiej i z morza martwego). Olej makadamia, ze słodkich migdałów lub zwykła oliwa z oliwek. Olejki zapachowe i ewentualnie barwniki do kosmetyków. Możecie dodać też mieloną kawę, suszone kwiaty lawendy czy płatki róż. Co tam komu w duszy gra! Rzadko trzymam się proporcji, ale tu podam swoje. A zapachu czy barwnika dodacie tyle ile będzie Wam pasowało.

Krok 1:

Wsypcie sól do miski (u mnie w każdej w sumie 3 szklanki). Robię 2 zapachy, więc dwa pojemniki:


 

 Krok 2:

Dodajcie 2 łyżki olejku lub oliwy z oliwek i wymieszajcie:


 

Krok 3:

Dodajcie kilka kropli ulubionego olejku zapachowego, barwnika lub innych dodatków. Wymieszajcie i przy pomocy lejka lub tutki z papieru wsypcie do butelki (lub słoiczka):

 

Krok 4:

Możecie bawić się barwnikiem (lub go wcale nie dodawać) i sypać sól warstwami:


 

Krok 5:

Jeśli planujecie wykonać sól na prezent, to polecam zrobić własnoręcznie etykietki i zaczepić na opakowaniu:


 Prawda, że fajnie to wygląda?! Polecam Wam taki podarek z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka do relaksacyjnej kąpieli stóp lub ciała. Gwarantuję, że będą zachwyceni! A jak jeszcze dodacie opowieść o tym, jakie wspaniałe właściwości ma ten kosmetyk to możecie liczyć na pochwały po sąsiadach 😀Sól to tzw. białe złoto, które ma działanie detoksykujące, złuszczające i bakteriobójcze! A przede wszystkim doskonale zmiękcza naskórek i relaksuje.


 

Gotowi na domowe SPA? Zapraszam!

 


4 komentarze: