czwartek, 24 listopada 2022

Wybierz grę dla swojego dziecka: Buła Kot Koza Ser Pizza firmy Rebel


Kolejna, super gra karciana wpadła w nasze łapki i już jest numerem jeden!

Firma Rebel wypuściła na rynek grę, która jest następcą dwóch poprzednich: "Buła Piza Czapka Prezent Tort" i "Buła Pizza Kot Ser Koza". Najnowsza wersja wprowadza do gry karty "na opak", które powodują, że gra staje się jeszcze ciekawsza, zabawniejsza... Każde takie utrudnienie powoduje więcej błędów graczy a co za tym idzie zabawa jest jeszcze lepsza. Rozgrywki są krótkie ale bardzo emocjonujące.

Zasady są proste: mówimy jeden z wyrazów z tytułu gry (nie bój się, że zapomnisz są one na każdej karcie na rewersie) i wykładamy kartę na środek. Jeśli nasze słowo pokrywa się z odkrytym obrazkiem to wszyscy gracze jak najszybciej przykrywają kartę dłonią. Kto ostatni ten musi zabrać cały stos kart ze środka. I teraz utrudnienia: jeśli pojawi się kartka z napisem na opak to nakrywamy karty wierzchem dłoni:


Jeśli pojawią się karty specjalne to zanim zakryjemy je dłońmi musimy wykonać określone gesty:
PANDA - wszyscy masują się po brzuchu jedną dłonią, a drugą chowają za plecami; ŁOŚ - wszyscy układają dłonie nad głową, żeby wyglądały jak rogi. LEW MORSKI - wszyscy klaszczą dwa razy.Karty do gry są małe 6,60cm x 10cm, bardzo ładnie wykonane, pokryte laminatem, z zaokrąglonymi brzegami. Obrazki  na kolorowych tłach są zabawne, kolorowe. Idealne do gry, która przebiega szybko i karty naprawdę musza dużo wytrzymać. Do tego mamy solidne pudełko zamykane na magnez. Taki mały zestaw nie zajmuje dużo miejsca więc bez problemu zabierzemy do ze sobą na imprezę, do walizki czy spotkanie ze znajomymi.


Gra dedykowana jest od ośmiu lat (młodsze dzieci też dają radę), liczba graczy 2-8 (im więcej tym lepsza zabawa), czas rozgrywki według producenta około 10 minut.

Graliśmy w ta grę w różnych grupach wiekowych i za każdym razem była do super zabawa. Szczerze ją polecam. Proste zasady i szybka rozgrywka sprawia, że chce się grać jeszcze i jeszcze.

A co dzieci o niej sądzą ? Poczytajcie:
Lilka: Super gra! Pokazałam koleżankom i teraz jak do mnie przychodzą to zawsze gramy!
Artur: W jedna minutę nauczę Cię jak w to grać !
Ola: Lubię takie karty z obrazkami i że można też grać z dorosłymi.
Ania: Najbardziej podobają mi się utrudnienia, bo wtedy ktoś się myli i jest dużo śmiechu.


Dziękuję firmie Rebel za kolejna super grę!

Niedługo święta więc serdecznie polecam! Ale pamiętajcie, to prezent, który po rozpakowaniu koniecznie musi być użyty! 

JB

1 komentarz: