piątek, 29 września 2023

Światowy Dzień Kawy

 

Światowy dzień kawy najlepiej świętować z filiżanką kawy w ciekawym miejscu. Ja wybrałam się do Kawiarni w swoim mieście i zabrałam ze Sobą kawowe hafty.


W przytulnej kawiarni miło jest popracować nad kawowym projektem, a do kawy koniecznie coś słodkiego. 


Z okazji mojego ulubionego święta wyhaftowałam kolejne obrazy z motywem kawy, mam nadzieję, że wam się spodobają.


Kawowy sampler


Zastawa do kawy


Kolorowe filiżanki


Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie wykonała filmowej relacji dla tak ważnego dnia. Jeśli macie ochotę to zapraszam na film o wypadzie do kawiarni i o kawowych projektach. Link znajdziecie poniżej:

Życzę wam pysznej kawki Tik_mama.

Katrin z kolei ma dla was pomysł na latte w domu:

Hej! Jeżeli lubicie latte, ale nie macie ochoty czy czasu iść do kawiarni a wasz ekspres do kawy nie szykuje takich "cudów", to opiszę wam jak ją sobie samemu zrobić.
Wpierw przygotowujemy espresso. 

następnie pianę. Najlepsze to pełne mleko. Ja użyłam przegotowanego wcześniej pełnotłustego swojskiego mleka, ale może być i UHT (najlepiej min 3,2%). Piana musi być dobrze ubita i gęsta. 
Przelewamy pianę z resztą mleka do szklanki. Najlepiej przezroczystej, żeby był efekt WOW. To jest jedyny wypadek kiedy pijam kawę ze szklanki. Normalnie pijam tylko w kubku lub filiżance bo szklanki źle mi się kojarzą z ohydną kawą ze szklanki z czasów PRL-u😅.
Następnie kawę przelewamy do szklanki z pianą, ale....ale trzeba to zrobić w odpowiedni sposób inaczej się nie uda. Kawę najlepiej umieścić w jakimś naczyniu z dziubkiem i powoli ją wlewać po ściance szklanki.
Aby wam dokładnie wyjaśnić jak to zrobić, nagrałam krótki filmik

i voila! Pyszna kawa zrobiona. Idealnie się rozwarstwiła. Lubię patrzeć jak bezpośrednio po nalaniu, na styku mleka i kawy wszystko delikatnie faluje.

 Smacznego. Katrin.


4 komentarze:

  1. O tym święcie dzisiaj się dowiedziałam. Piękne hafty, szczególnie ten ostatni. I dzięki za przepis na pyszną kawę. Pozdrawiam gorąco.

    OdpowiedzUsuń
  2. Haha ale świetna kawa ! Ja osobiście nie pije ale pomysł qarry zapamiętania. No i hafty świetne zwłaszcza ten z filiżankami!

    OdpowiedzUsuń
  3. Hafty wspaniałe, ale kawę to ja nie za bardzo lubię...

    OdpowiedzUsuń