niedziela, 12 maja 2024

Krok po kroku: Pomysł na laurkę z dzieckiem

Witajcie drogie Twórcze Mamy! 

Zbliża się Dzień Matki, a zaraz za nim Dzień Ojca. To dobry czas, by poćwiczyć z dziećmi tworzenie laurek :) Dziś zapraszam Was na tutorial na prostą, a zarazem uroczą i wiosenną kartkę okolicznościową. 

Potrzebne będą Wam: papier na bazę kartki, kolorowy/wzorzysty papier na pierwszą stronę, biały papier jako baza pod kwiatki, kawałek wstążki, napis, cekiny, kredki, tektura, klej/taśma dwustronna. 

Zaczynamy! :) Pamiętaj, że to praca wspólna - Twoja i Twojej pociechy.

1. Namalujcie różnorodne kwiatki i je pokolorujcie. Następnie wytnijcie je nożyczkami.
2. Przygotujcie bazę swojej kartki. Pierwszą stronę ozdóbcie wzorzystym papierem, na wierzch naklejcie mniejszą, białą kartkę, która będzie bazą dla kwiatków. Kwiatki naklejcie na tekturę lub taśmę dwustronną, by nadać kartce przestrzenności. Przyklejcie kwiatki na górną część kartki.
3. Dorysujcie kwiatkom zielone łodyżki i listki. Następnie na dole przyklejcie kawałek koronki.
4. Ostatni krok to przyklejenie napisu i tego co większość dzieci lubi najbardziej, czyli cekinów i świecących ozdób ;)  U mnie i mojej Ani pojawiły się też pomalowane serduszka.

Gotowe :) Prosta, szybka, ładna i zdecydowanie od serca. Jak się Wam podoba? Zachęcam do spróbowania z pociechami i podzielenia się efektem w komentarzu na blogu lub naszym koncie FB.

Natalia Kiler InspirujeBrak komentarzy:

Prześlij komentarz