Jeżeli grałaś/eś kiedyś w pokera i lubisz dreszczyk emocji, a także umiesz ukrywać emocje i podejmować ryzyko, gra Skull jest zdecydowanie dla Ciebie! Sprawdź jakie jeszcze ma zalety.
Zacznijmy od rzeczy prozaicznej, czyli opakowania. W grze najbardziej urzekło mnie jej kompaktowe pudełko 13x13 cm, które z łatwością zmieści się do torebki czy plecaka, dzięki czemu możemy bez problemu zabrać je ze sobą wszędzie. Piknik, plaża, spotkanie u znajomych - do gry w Skull każde miejsce jest dobre. Jej zaletą jest także brak dużej ilości elementów, przede wszystkim tych małych. Rozłożymy ją więc szybko i szybko spakujemy, nie bojąc się, że zgubimy pionki czy kostki. Wszystkie żetony i podkładki w grze wykonane są z wysokiej jakości, grubej tektury, dzięki czemu w grę spokojnie można grać w każdych warunkach, nawet w wietrzny dzień nad morzem.
Wewnątrz opakowania znajdziemy zestaw do gry dla od 3 do 6 osób w wieku od 10 lat. Sześć podkładek i dwadzieścia cztery żetony (po 4 do każdej podkładki). Plus dodatkowy żeton ostatniej szansy - dodatek umożliwiający wydłużenie gry. Żetony są duże i wzorzyste, a grafiki na nich estetyczne i kreatywne.
Jak grać w Skull?
Kolejną ogromną zaletą gry są bardzo proste i nieskomplikowane zasady. Możemy poznać je czytając krótką instrukcję lub korzystając z trzyminutowego filmu, do którego kod QR znajduje się na okładce instrukcji. W filmie przemiła Czaszka z kolegami wytłumaczy Wam w prosty sposób zasady gry. My pierwszy raz graliśmy we trzy osoby (cztery, jeśli liczyć moją dwuletnia córkę, którą bardzo interesowały kolorowe plansze) i zasady poznaliśmy właśnie dzięki filmikowi. Już po jednym jego obejrzeniu można swobodnie grać w grę i mieć z niej naprawdę dużo frajdy. Zagrywaj, licytuj i blefuj. Sprawdź, jak bardzo jesteś zdolna /y do ryzyka i czy zawsze to popłaca. Rozpracuj strategię innych graczy i postaraj się ich przechytrzyć, zwiększając swoje szanse na wygraną. W tej grze blefowanie to nie grzech, a część strategii na jej wygranie.
Podsumowując gra Skull to świetny wybór dla osób lubiacych szybkie rozgrywki pełne emocji i niespodziewanych zwrotów akcji, a także osób szukajacych kompaktowej planszówki do gry w każdych warunkach, nawet trochę ekstremalnych.
Zaryzykujecie? ;)
Natalia Kiler Inspiruje
Zgadywanie, licytowanie, blefowanie... brzmi jak rozmowa o podwyżce z szefem! Ciekawe jak by się grało z prawdziwymi pieniędzmi?
OdpowiedzUsuńCiekawe porównanie :)
UsuńCiekawie brzmi ta gra, ale z zakupem poczekam troszkę, jeszcze za mali są. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuń😀 dzięki, bardzo lubimy przeróżne gry planszowe i w sumie zazdroszczę Wam pozytywnie takiego testowania 😀😃🙂
OdpowiedzUsuń