sobota, 9 września 2017

Mama czyta - M.A.Larson "Akademia Pennyroyal - Cienie Kadetek"

Patronat nad lekturą M.A.Larsona "Akademia Pennyroyal - Cienie Kadetek" objęła Rada Czytających Wiedźm <klik> i to dzięki Niej książkę otrzymałam, za co bardzo dziękuję.
Od zawsze taka baśniowa fantastyka była moim ulubionym rodzajem literatury. To druga część opowieści o uczennicach pewnej elitarnej uczelni, która kształci swoich kadetów na obrońców przed ogólnie pojętym złem, którego ucieleśnieniem w tej książce są wiedźmy, potrafiące władać niewyobrażalną mocą.
Serdecznie polecam lekturę starszym dzieciakom, bo to idealna narracja, by oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w magiczny świat. W powieści ważne miejsce zajmują rozmyślania na temat pochodzenia głównej bohaterki Evie, poszukiwania jej korzeni (niezwykle wzruszające listy jej ojca do matki). Jesteśmy także świadkami rozwijającego się uczucia, takiego, jakie zapewne każdy z nas za czasów młodości przeżył...niewinne, subtelne, czarujące. Nadrzędną wartością przedstawioną w książce jest także przyjaźń, więź dzięki której można przezwyciężyć wszystkie trudności i problemy, o ile tylko o to uczucie się odpowiednio dba! 
Chociaż nie przeczytałam pierwszej części, bez problemu odnalazłam się w fabule...a ta jest naprawdę interesująca. Autor przenosi nas w odległe, magiczne krainy-królestwa, przedstawia po drodze losy i historie bohaterów w niezwykły sposób. Pięknie zostały też uchwycone różnego rodzaju relacje i towarzyszące im uczucia oraz emocje. To nie jest zwykła "bajeczka" o smokach, wiedźmach i księżniczkach, jakie mamy od dzieciństwa zakodowane w głowach. Autor kreuje księżniczki jako waleczne, mądre, wykształcone dziewczęta/kobiety...ale to tylko jedna z wielu niespodzianek w całej historii. 
Serdecznie polecam tą serię...poczytajcie ze swoimi dzieciakami.

Ponieważ otrzymałam dwa egzemplarze książki, obie poleciały z innymi niespodziankami do bevy <klik> i KASM_MY <klik> które razem ze swoimi córkami wygrały naszą zabawę
 "Wiosenne Wyzwanie dla Dzieci":Pozdrawiam Was ciepło...
Zapraszam do naszych wyzwań - informacje o aktualnie trwających zabawach znajdziecie z prawej strony na pasku bocznym.

tynka


4 komentarze:

 1. W zadnym wypadku nie jest to lektura dla mnie 😂

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zaczęłam drugi tom, pierwszy przeczytałam jednym tchem i drugi też się tak zapowiada 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. W zadnym wypadku nie jest to lektura dla mnie 😂


  แคมฟรอก

  OdpowiedzUsuń