czwartek, 21 września 2017

Wybierz sport dla swojego dziecka - Łucznictwo

Dzisiaj przychodzimy do Was z kolejnym postem z cyklu wybierz sport dla swojego dziecka.
Tym razem chciałybyśmy przybliżyć Wam łucznictwo
Wydawałoby się, że nie należy on do najbardziej popularnych sportów, a jednak ma swoich zwolenników, a dzieci, nawet te młodsze z chęcią chwycą łuk i spróbują swoich sił. Bo tak naprawdę w wielu z nas drzemie chęć bycia bohaterem jak Robin Hood czy Wilhelm Tell :)

Łucznictwo to sport, który sprawia wielką radość (o czym zaświadczają moje dzieci) ale przede wszystkim kształtuje takie cechy jak opanowanie, konsekwencja, cierpliwość, zdolność koncentracji, umiejętność radzenia sobie z tym co nas rozprasza. 
Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, jak ważne są to umiejętności w życiu codziennym, zarówno w wieku szkolnym jak i w dorosłym życiu.
Łucznictwo pozytywnie wpływa na ogólną kondycję jak i koryguje niektóre wady postawy, np. boczne skrzywienie kręgosłupa.
Jak możemy przeczytać na stronie bowhunting.pl łucznictwo rozwija większość grup mięśniowych w górnej części ciała. Podczas treningu łucznicy przechodzą nawet kilka kilometrów! co prowadzi do lepszego napięcia mięśni, zwiększenia siły nóg a także poprawy zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Ciągłe powtarzanie sekwencji zmierzających do oddania celnego strzału, koordynacja ręka-oko prowadzi do lepszej sprawności w rękach oraz poprawia centralny układ  nerwowy. 

W wielu  miastach powstają szkółki łucznicze, gdyż ten sport zdobywa coraz większą sympatię i popularność. Może uda Wam się zachęcić dzieci albo same spróbujcie swoich sił w łucznictwie?Z pozdrowieniami
Ania3 komentarze:

  1. Super sport. Dobra zabawa. :) Sama dużo za młodu z łukiem goniłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. W dzieciństwie marzyłam o łuku. Coś mi się kojarzy, że próbowałyśmy z koleżankami same robić łuki z patyków.

    OdpowiedzUsuń