środa, 12 września 2018

Etykiety

Witajcie serdecznie!
Nie wiem czy zauważyłyście nowość na naszym blogu.
Idąc za Waszymi sugestiami (m.in. pod 1000 postem na blogu KTM) zmobilizowałyśmy się i oznaczyłyśmy wszystkie nasze posty. 


Powyżej niektóre z etykiet, wszystkie znajdziecie na prawym bocznym pasku.

Przez lata zebrało się i postów i etykiet, każda z dziewczyn oznaczała posty "po swojemu" dlatego ich uporządkowanie trochę trwało.
Dzisiaj kilka słów jak się po nich poruszać, najlepiej na przykładach.

Pierwsza z etykiet to Biblioteka Dzieciaków: tutaj znajdziecie wszystkie posty, które poświęcone są książkom dla dzieci albo te, w których proponujemy Wam między wierszami jakąś ciekawą lekturę, np. przy okazji wspólnego gotowania, albo kreatywnego rysowania.

Pod etykietą Kreatywnie z dziećmi znajdziecie posty m.in. o wspólnym gotowaniu, czytaniu, muzykowaniu, eksperymentowaniu, klejeniu, malowaniu itp. Ale wszystkie wyzwania "Zrobione z Mamą" są pod jedną oddzielną etykietą i tylko tam są zarówno informacje o naszych propozycjach jak i podsumowania wyzwań, bo Wasze dzieci wraz z Wami tworzą cudowne prace :)
Podobnie jest przy etykietach Wyzwanie cykliczne i Wyzwanie Gościnnej Projektantki - znajdują się posty ogłaszające temat danego wyzwania jak i podsumowania, w których w miarę możliwości staramy się zaprezentować również Wasze prace.
Etykieta Wyzwanie specjalne to miejsce na specjalne zabawy, które Wam proponujemy: mandala, kocyk temperaturowy czy teraz sezonowe wyzwania (wiosenne, jesienne) oraz inne, np. tematyczne zabawy świąteczne.

Sezonowe Mamy to wszystkie przepisy związane z aktualnymi sezonowymi owocami, warzywami, potrawami ale również np. rozgrzewające dania zimą, makarony na Dzień Makaronu itp. A jeśli będziecie poszukiwały wiadomości na temat jakiegoś zioła to może znajdziecie ją pod etykietą Domowy Zielnik. Przepisy KTM to oczywiście wszystkie albo prawie wszystkie posty z przepisami, sezonowymi, świątecznymi, podwieczorkami itp.

Dzieci w Kuchni to m.in. proste przepisy na ciasteczka lub inne potrawy, w których przygotowaniu mogą pomagać dzieci. Te przepisy rzadko znajdą się w dziale Przepisy KTM. 
Stworzyłyśmy oddzielną kategorię Podwieczorek, aby można było szybko znaleźć pomysł na coś smacznego i zdrowego dla naszych pociech.

Gry i zabawy to zarówno propozycje gier, nie tylko tych od sponsorów, ale też zabaw na świeżym powietrzu. Przez jakiś czas prowadziłyśmy cykl "Wybierz sport dla swojego dziecka", który oczywiście nie jest zamknięty tylko chwilowo chyba wyczerpałyśmy pomysły ;) - nasze propozycje, zalety i ewentualne wady znajdziecie pod etykietą Sport.

W Podróżach małych i dużych sprawa jest jasna, opisujemy ciekawe miejsca, fajne wycieczki dla młodszych i starszych dzieci, zbieramy Was w różne zakątki Polski i nie tylko. 

Chwila dla Mamy i Mama czyta to posty poświęcone naszym małym przyjemnościom, na które trzeba od czasu do czasu sobie pozwolić oraz propozycje książek tych mniej i bardziej poważnych :)) 

Świerszczyk i Moje maluchy to etykiety, w których prezentujemy te dwie gazetki, które bardzo często są przyczynkiem do dalszego poznawania świata i wspólnych zabaw. Zachęcamy do zaglądania! 

Krok po kroku jak sama nazwa wskazuje to różnego rodzaju tutoriale ale też podpowiedzi jak  wykonać, upiec, przyrządzić coś fajnego. W Kursie rysunku znajdziecie kursy, jak małymi kroczkami narysować zwierzęta, postacie, przedmioty - bardzo często kursy są również dla Waszych pociech.

Etykiety Dekorujemy dom, Motyw, Zainspiruj się często występują wspólnie. To nasze inspiracje i te, które znalazłyśmy w sieci odnośnie dekoracji świątecznych, sezonowych, urodzinowych. Szczególnie polecamy motywy, znajdziecie tam takie perełki jak urodziny pod znakiem liska, Minionków czy biedronkowe dekoracje :) 
Zainspiruj się to także nasze prace z wykorzystaniem materiałów, które dostałyśmy od sponsorów.

Boże Narodzenie, Wielkanoc - to posty związane właśnie z przygotowaniem do tych świąt, o tradycjach, potrawach, dekoracjach.

Jest też osobna etykieta Tradycje, w której piszemy o różnych świętach i tradycjach związanych z naszą kulturą, np. Andrzejkach, Katarzynkach, dniu Wszystkich Świętych itp.

Tata - życzenia dla Tatusiów, inspiracje na Dzień Ojca. Oj trochę mało tych postów, chyba za bardzo skupiamy się na Mamach i Dzieciach ;)

Candy, Wymianka, Z życia KTM to nasze niespodzianki dla Was oraz wspólne wymianki, dział ogłoszeń drobnych i tych o naborach do Zespołu KTM, powitaniach i pożegnaniach projektantek.

Są też Życzenia i o tym jak Świętujemy różne mniejsze i większe święta, także narodowe.

Mam nadzieję, że ten przewodnik troszkę Wam rozjaśnił co i gdzie możecie znaleźć na naszym blogu, a etykiety ułatwią wyszukiwanie konkretnych postów oraz pomysłów np. na wspólne zabawy z dziećmi.

A gdybyście jednak miały jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości to piszcie :))

Miłego dnia!

Zespół KTM


4 komentarze: