środa, 5 września 2018

Wybierz grę dla swojego dziecka - Monopoly Junior

Gry Monopol zapewne nie muszę Wam przedstawiać, choć może znajdzie się osoba, która jeszcze o niej nie słyszała i z chęcią przeczyta recenzję, którą przygotowaliśmy :)

Ekonomiczna gra dla małych biznesmenów, proste zasady oraz atrakcyjna oprawa graficzna zachęcają dzieciaki do zabawy.
Akcja gry toczy się w wesołym miasteczku, można przejąć niezagospodarowane miejsca rozrywki.

W pudełku znajdziemy:
 • planszę, 
 • talię 25 kart "Szansy"
 • 48 plastikowych żetonów, 
 • plik pieniędzy
 • kostka 
 • instrukcja 
 • pionki: statek, pies, kot i samochód 

Gracze poruszają się po polach zgodnie z liczą wyrzuconych przez siebie oczek, w czasie zabawy można kupić nieruchomości takie jak: lodziarnia, kino, kręgielnię, promenadę, sklep z cukierkami czy zoo. Jeśli gracz stanie na polu innego uczestnika musi mu zapłacić, czynsz wzrasta gdy tamten posiada dwie nieruchomości. W miedzy czasie korzystamy też z kart "SZANSY" dzięki czemu można zdobyć dodatkową gotówkę, czy uzyskać inne profity np. wyjście z więzienia. Grę wygrywa osoba, która ma najwięcej pieniędzy, liczymy je w momencie gdy ktoś zostanie bankrutem.

Gra jest idealna dla dzieci od 5 lat (co jest zaznaczone na opakowaniu), dzięki niskim nominałom uczy liczyć. Autorzy uprościli zasady - nie ma kart Nieruchomości, jak w wersji dla dorosłych, układamy jedynie żetony na swoich polach, a czynsz wynosi tyle ile cena miejsca. Sama plansza została zmniejszona - bok ma jedynie 7 pól. My dopuściliśmy możliwość sprzedaży własności, w przypadku gdy zabraknie gotówki, dzięki czemu partia trwa dłużej.
Grę kupiliśmy rok temu, myślałam, że będzie to rozrywka na chwilę, ale 8letni Adaś nieustająco jest nią zainteresowany, dzięki temu, że jest schowana przez Ninką, starczy nam na dłużej:) Ona ma 4 latka i nie rozumie zasad, ale myślę, że to już wkrótce się zmieni.Cena planszówki waha się między 60 zł a 100 zł, ale w tym przypadku z czystym sumieniem można stwierdzić, iż nie są to zmarnowane pieniądze.

pozdrawiam 
Etoile

3 komentarze:

 1. Ja zawsze grałam w ten dla dorosłych ale widze ze ten tez jest swietny !

  OdpowiedzUsuń
 2. Gramy już ze dwa lata i jest rewelacyjna. Już niedługo pewnie przeniesiemy się wersję dla "dorosłych" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekać aż moja córka będzie na tyle duża, żeby móc z nią grać w takie gry! :)

  OdpowiedzUsuń