czwartek, 23 maja 2019

Wybierz grę dla swojego dziecka - Przechlapane!

Po pierwsze przyznam, że z dużą przyjemnością piszę tą recenzję, bo nowa propozycja od rebel.pl okazała się naprawdę świetną zabawą. 
Znajome "mam przechlapane" zyskało u nas w domu nowe znaczenie ;)
Mało tego, ulubione gry moich pociech na dobre trzy tygodnie wylądowały w kącie.


Gra jest prosta i przyjemna, nie zabiera dużo miejsca i z łatwością zabierzemy ją na wycieczkę,  piknik, czy na plażę. Całość mieści się w niedużej puszce, która jednocześnie stanowi "planszę" w postaci basenu.

Zestaw zawiera też 18 kolorowych pionków (w sześciu kolorach), które należy obkleić załączonymi naklejkami. Dzięki temu pionki stają się zabawnymi postaciami, identycznymi jak na załączonych żetonach z kartonu, zyskują też numerację pod stopami.


Gra rozpoczyna się ustawieniem wszystkich pionków wokół basenu, następnie gracze losują jeden spośród sześciu żetonów z podobiznami postaci i nie zdradzają pozostałym graczom, którą postacią stają się w grze.


Zabawa polega na tym, by każdy gracz począwszy od najmłodszego wybrał dowolny pionek - postać ze "stojących przy basenie" i przesunął go w prawo lub lewo o ilość pól zgodną z naklejką pod pionkiem, przy czym stając na zajętym polu - wrzucił stojący tam wcześniej pionek do basenu.
Wygrywa ten gracz, który zachowa większą ilość "suchych" pionków przy basenie :)


Gra naprawdę jest bardzo zabawna i nieskomplikowana, choć wymaga od graczy nieco blefowania, by zmylić przeciwnika.
Dedykowana dla dzieci od 6go roku życia, ale u nas przetestowana z młodszymi gośćmi również się sprawdziła.

Zdecydowanie polecam :)

Pozdrawiam!
Lola
3 komentarze: