wtorek, 25 czerwca 2019

Świerszczykowy Klub Książkowy #47 ŁĄKA

Witajcie...

Kolejny numer Świerszczyka przedstawia nam łąki w pełnej krasie. 
tynka
Razem z dzieciakami przeczytaliśmy ulubione stałe elementy: wiersze, Kotka Mamrotka i wiersze z ukrytymi słowami.


Świetny też jest pomysł z różnorodnymi obrazkami:


Dzieci Katrin poza czytaniem ciekawostek i opowieści zawsze chętnie sięgają do różnorodnych zadań:

Poznali też trudne słowo ENTOMOLOG


Jak zawsze kilka niezwykle ciekawych informacji znajdziecie w rubryce "Chcę wiedzieć więcej"

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego wybrałam się do grupy przedszkolnej mojego synka i tam opowiadałam dzieciakom o łące, dlaczego łąki są potrzebne, jakie rośliny tam możemy znaleźć, jakie żyjątka możemy spotkać, do czego łąka może służyć ludziom etc. 
Na początek tekst "Smocza łąka" posłużyła mi jako wstęp do zajęć. Dzieciaki siedziały na dywanie, miały za zadanie wsłuchać się w czytany przeze mnie tekst i za każdym razem gdy usłyszały słowo "łąka" miały podskoczyć...na przełamanie pierwszych lodów fajna sprawa...Dzieciaki -(grupa obecnie 5-6 latków) miały dość rozległą wiedzę :) przyniosłam ze sobą kosz łąkowych kwiatów, słoiczki z suszonym zielem łąkowym, woreczki sensoryczne (woreczki strunowe napełnione wodą z płynem do naczyń i różnymi roślinkami łąkowymi)...na koniec wraz z dzieciakami zrobiłam zwierzaki -najbardziej spodobało im się robienie pająków z plasteliny i drucików kreatywnych, a z kreatywnych pianek (niczym kolorowe chrupki kukurydziane) zrobiliśmy kwiaty...a na zakończenie był "piknik" z domowymi ciasteczkami i lemoniadą z kwiatów z czarnego bzu. 


Z moimi dzieciakami przejrzeliśmy cudowną książkę, która dołączyła do naszego zbioru. Piękne ilustracje, dużo informacji o roślinach. Naprawdę polecamy Wam tą pozycję:I jeszcze kilka pozycji, dzięki którym poszerzamy naszą wiedzę o łące:Zabawa na łące to okazja do pobudzenia wszystkich zmysłów...dzieciaki obserwują kolory, zmieniającą się z każdym kolejnym tygodniem roślinność, buszują w poszukiwaniu małych mieszkańców, dotykają rośliny, wąchają...łąka to po prostu cudowna sensoryczna "zabawka". 


Zosia zrobiła kolaż z płatków łąkowych kwiatów:

W ogóle bardzo lubimy łąkowe, przydrożne i polne kwiaty i często takie proste bukiety zdobią nasz stół:
A Wy lubicie łąki? 

Jeśli macie ochotę wpadajcie po więcej łąkowych i kwiatowych wpisów np. TU <majowa łąka> TU<mali przyrodnicy> TU<kwiaty>

POZDRAWIAMY ciepło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz